Z DOMOVA

Po rušné silnici pobíhala fenka, která neslyší

U Jičína v Královéhradeckém kraji se na začátku října ztratila fena, která se potulovala na frekventované silnici. Auta se jí vyhýbala nebo před ní brzdila.

Místo události: Jičín (Královéhradecký kraj)

Řidič chtěl pomoct

Na frekventované silnici první třídy mezi Jičínem a Turnovem se 2. října odpoledne (v dopravní špičce) objevila fena, která běžela po silnici. Jeden z řidičů, Tomáš Tomčo, se jí snažil pomoci. S autem zastavil a chtěl fenu odchytit, ale zvíře přeběhlo do protisměru a utíkalo zpátky k Jičínu.

Fena si spletla chodník se silnicí

Pan Tomčo odjel, ale v nejbližší vesnici si to rozmyslel a fenu se rozhodl hledat – otočil se autem zpátky. Na místě již ale byla další řidička jiného auta, která se pokoušela fenu také chytit.

Fena si spletla chodník se silnicí

Dobře to dopadlo

Společně to zvládli. Řidič fenu odchytil a podle psí známky zavolal do veterinární ordinace. Tam se dozvěděl, komu fena patří. Patřila majitelům z nedalekých Dílců (200m od místa odchytu feny), a tak jim ji odvezl. Ukázalo se, že fena má již 14 let a už neslyší. Majitelům utekla, když byli v lese na houbách.

Fena se ztratila majitelům během houbaření (ilustrační foto)

Zveřejnění záznamu z palubní kamery

Záznam z palubní kamery poté Tomčo vyvěsil i s komentářem na YouTube a Facebook, kde už video zhlédlo více než 340 000 lidí.

Záznam palubní kamery: ZDE

K videu autor připsal komentář:

Záchrana pejska. Včera cestou z práce. Díky pánovi z kamionu, že ji nepřejel, a dobrzdil to tak tak. A díky paní, která ho pomáhala odchytit. Jméno neznám, ale rozhodně pejskařka se srdcem. Fenečka je šťastně doma. Ztratila se páníčkům na houbách. Neslyší. Šla po hlavní domů. Bydlí cca 200 metrů od odchytu. Zázrakem ji nikdo nepřejel. Nebuď lhostejný pomáhej!!! Nikdy nevíš, kdy budeš potřebovat pomoc ty. Tom.

Pozitivní i negativní reakce

Se zveřejněním videa se na autora sesypaly jak pochvalné, tak i kritizující ohlasy. Někteří mu vytýkali, že neměli při odchytávání psa reflexní vesty. Řidič ale vysvětluje, že se vše seběhlo rychle a auta v obou směrech už vlastně stála, protože řidička druhého auta, stojící na horizontu, na ně mávala. Někteří diskutující vytýkali majitelům neslyšící fenky, že ji nechali utéct. Ale oba zachránci si na sociálních sítích vysloužili hlavně pochvalná slova.

Tomáš Tomčo se věnuje závodění se svým psem. Své pejskařské srdce rozhodně nezapře! 

Zdroj, foto: Idnes.cz, Facebook.com, Pixabay.com
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close