Po 1. kole FSN 2015 neslyšící překvapili předsedu oddílu fotbal a futsal I. PSKN Jiřího Kolísku. Jak?

0

Již je jaro a fotbalová soutěž neslyšících 2015 (FSN 2015) byla odstartována. Fotbalisté otevřeli skříně, oprášili svoje kopačky a sportovní oblečení, aby se zase zúčastnili zápasů v rámci FSN. V neděli 22. března proběhlo 1. kolo této soutěže. Domácí I. PSKN Praha pozvala Hradec Králové.

fotbal 01

V prvním poločase střelil první gól Jakub Valenta z I. PSKN Praha. Hned nato vstřelil vlastní branku Lukáš Dotlačil a přispěl tak svým gólem hradeckému týmu. Další pražský gól vstřelil Michal Brabec. První poločas skončil výhrou pražského týmu 2:1.

fotbal 03

Ve druhém poločase získal bod hradecký tým díky Milanu Novotnému ml., který tak vyrovnal stav na 2:2. Do konce zápasu pak pražští fotbalisté nastříleli další tři góly – Lubomír Žmolík, Muriz Džilič a Michal Skorkovský.

Celkově Praha vyhrála 5:2. Odveta proběhne v neděli 29. března od 12.15 hodin.

I.PSKN Praha – SKN Hradec Králové (5:2) 2:1

fotbal 07

Za Čechy se přihlásily jen dva týmy. Plzeňský klub odstoupil. Za Moravu hrají tři týmy (SportNES Ostrava, SSK Vítkovice, SKN Brno), které budou hrát v sobotu 28. března systémem každý s každým.

Po skončení zápasu I. PSKN Praha s Hradcem Králové pozval předseda oddílu fotbal a futsal I. PSKN Praha Jiří Kolíska členy oddílu I. PSKN, aby společně oslavili úspěchy FSN a Superpoháru v minulých letech. Jeho kamarádi ho ale překvapili a všichni mu společně předali jako poděkování za jeho obětavou 15letou práci jako předseda oddílu fotbal a futsal I. PSKN Praha krásný obraz s jeho karikaturou, portrétem, který namaloval neslyšící malíř ze Slovenska. Kromě toho mu předali i skleněný upomínkový předmět a dres, na který se všichni neslyšící podepsali. Podle slov Kolísky takové překvapení vůbec nečekal, měl husí kůži a brečel. Měl obrovskou radost. Všichni doufají, že Kolíska bude nadále předsedou oddílu fotbal a futsal.