Z DOMOVA

Plzeň nabízí neslyšícím lidem novou službu

Plzeňská radnice zřizuje novou službu, která na úřadě zajistí bezproblémovou komunikaci lidem se sluchovým postižením. Přepážky jednotlivých úředních budov budou mít k dispozici tablety s online tlumočníky.  Jejich prostřednictvím se pracovníci magistrátu a sluchově postižení občané snadno dorozumí.

Neslyšící má k dispozici tablet s online tlumočníky.

Město Plzeň. 

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký řekl, že díky tomuto projektu si neslyšící lidé dokáží vyřídit například občanský nebo řidičský průkaz, cestovní pas či živnostenský list výrazně jednodušším způsobem.

Objednat se na úřední jednání s pomocí online tlumočníka je teď snadné. Na webových stránkách jednotlivých pracovišť bude uveřejněný e-mailový kontakt na odpovědného pracovníka. Tomu stačí poslat zprávu s požadavkem na objednání, úředník ověří dostupnost online tlumočení na daný den a hodinu a pošle potvrzení termínu, případně se s klientem domluví na jiné datum. Samotná komunikace na přepážce probíhá prostřednictvím tabletu a videohovoru s online tlumočníkem.

Komunikace úředníků se sluchově postiženými je teď výrazně snazší. 


Online tlumočení bude realizováno skrze projekt Tiché linky, centra online komunikace pro osoby se sluchovým postižením. V současné době je na Tiché lince registrováno přes 1000 neslyšících. Nejčastěji jsou tlumočeny situace jako objednání k lékaři, omluvení dítěte ve škole, pracovní pohovor nebo právě jednání na úřadě. Služba je pro zájemce zcela zdarma. Více informací o projektu se zájemci mohou dozvědět na webových stránkách www.tichalinka.cz.

 Webová stránka Tiché linky.

Odkaz na službu bude umístěn také na oficiálních stránkách města www.plzen.eu.

Zdroj: TZ Tichý svět.  Foto: Tomáš Jelínek, archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close