Pavlína Maléřová zažívá comeback

0

Na letní deaflympiádě v Turecku má Česká republika nemalé zastoupení v bowlingu neslyšících žen: Kateřina Janošcová, Kateřina Klofáčová, Lenka Kučabová, Pavlína Maléřová a Dagmar Vohryzková. Všechny závodnice mají za sebou dvě disciplíny, soutěž jednotlivců a dvojic.

Bowling
Kateřina Janoščová

V pětici českých hráček je i Pavlína Maléřová, sedminásobná deaflympijská medailistka v atletice, konkrétně v disku, kouli a kladivu.

Pavlína Maléřová

V obou bowlingových disciplínách se nakonec na nejlepší pozici v těžké a početné konkurenci zejména z Asie umístila jednapadesátiletá Maléřová, která hned na třech letních deaflympiádách, naposledy v roce 2005, získala zlatou medaili v hodu diskem. Ačkoliv atletickou kariéru ukončila před osmi lety na hrách v Tchaj-pei, díky bowlingu prožívá comeback. V individuální soutěži byla klasifikována patnáctá, ale jako čtvrtá nejlepší Evropanka. A na 15. místě skončila i v soutěži dvojic se spoluhráčkou Kateřinou Klofáčovou.

A ještě zajímavosti ke dvojicím. Janošcová s Kučabovou v nich obsadily 22. místo. Podle pravidel si zahrála naše Dáša Vohryzková, vylosovaná do páru s vůbec nejstarší účastnicí celé deaflympiády, osmdesátiletou Australankou! Tato čiperná „babička“ všem ukázala, že bowling se dá hrát opravdu hodně dlouho, pokud vám slouží zdraví a máte stále chuť, a že pořád platí, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Ani historka se zapomenutým dresem nezastavila Jana Žídka a Václava Bočka na cestě za vítězstvím v základní skupině beachvolejbalového turnaje.

Oba hráči vždy mívali na předchozích turnajích nejtěžší možné soupeře. Až letos měli kliku při losování. Dokonce poslední zápas s Ghanou hrát nemuseli, protože Afričané do Samsunu nedorazili. Takže naši vyhráli kontumačně 2:0.

Když už naši měli začít hrát, zjistilo se, že si Boček v hotelu zapomněl dres. Na návrat do hotelu už nezbýval čas a tak to vyřešil Žídkův tréninkový dres, který byl podobné modré barvy.

Kluci nedělní dopolední duel s Řeckem vyhráli 21:10 a 21:6.

Plážový volejbal žen, který dnes pokračoval duelem mezi našimi hráčkami Votípkovou, Žídkovou a Venezuelkami, skončil vítězstvím nad Venezuelkami 2:0. Naše hráčky tak postupují do osmifinále.

Markovi Bartoškovi ve střelbě malorážnou puškou z 50m vkleče, vleže, vestoje štěstí tentokrát nepřálo. Marek se tak se s deaflympijskou střelnicí rozloučil neméně populárním čtvrtým místem.

Ivana Votípková
Oldřiška Žídková

Včera se také jel závod na horských kolech – Roman Dohnal a David Studýnka absolvovali 3 okruhy (26,4 km). Jelo se v členitém terénu, a v prvním kole na rovinatém úseku chtěl Dohnal, který byl na 13. místě, předjet Slováka Matovčíka. Bohužel nepozorně narazil na větve, spadl a narazil si přilbu. Naštěstí byl bez zranění a vrátil se zpět na místo startu, avšak poté vzdal. David Studýnka udržel rovnoměrné stejné tempo a skončil na 12.místě.