REDAKCE

Vítáme vás na našich internetových stránkách TICHÉ ZPRÁVY.

Internet se již dávno stal fenoménem společnosti, lidé si na něj zvykli, používají jej denně k práci, zábavě i hledaní užitečných informací.

Webové Tiché zprávy využívají tohoto fenoménu a poskytují prostřednictvím internetu neslyšícím informace, které by je mohly zajímat, v jejich mateřském jazyce, tedy v českém znakovém jazyce.

Tiché zprávy jsou rozděleny do několika zpravodajských rubrik – Z domova, Ze světa, Sport, Informace, Akce, Rozhovory a Reportáže.

V rubrice Z domova a Ze světa se nacházejí zprávy o neslyšících a různé příběhy, které souvisí s neslyšícími. Do Sportu neslyšících patří informace o sportovních událostech neslyšících. V rubrice Informace jsou zařazeny zprávy informačního charakteru, např. o volných pracovních místech, zprávy ze sociální oblasti apod.
 V rubrice Akce si návštěvníci mohou přečíst o různých akcích pro neslyšící, které se teprve budou konat. Většinu akcí ale najdou v rubrice Kalendář. Velmi oblíbené jsou Rozhovory nejen s neslyšícími osobnostmi, ale i se slyšícími osobnostmi či celebritami. Týmu se již povedlo udělat rozhovory například s neslyšícími osobnostmi je Petr Vysuček, Radkou Novákovou atd. Velkou sledovanost měly rozhovory například se zpěvákem Rudou z Ostravy, političkou Miroslavou Němcovou, herečkou Annou Polívkovou či hercem Radimem Fialou. Reportáže jsou zaměřené na sportovní akce, společenské, mezinárodní akce či akce pro děti.

Tiché zprávy jsou vysílány v českém znakovém jazyce se současným překladem do českého jazyka, takže plní také osvětovou funkci.

Zpravodajský tým text v českém jazyce přeloží do českého znakového jazyka a následně natočí a nastříhá video pro webové stránky. Drtivou většinu týmu, který Tiché zprávy natáčí, stříhá, provádí supervizi a pak zveřejňuje na internetu, jsou neslyšící.

Pokud chcete, abychom Vaši zajímavou zprávu přeložili do českého znakového jazyka a text s videem zveřejnili na našich stránkách, neváhejte nám poslat text nebo natočené video. Budeme se těšit!

ZPRAVODAJSKÝ TÝM

Matěj Čipera
koordinátor, moderátor
Nikola Michalíková
editorka
Markéta Zelenková
moderátorka
Eva Nováková
editorka
 Veronika Bočková
supervizorka, editorka
Hana Vágnerová
korektorka českého jazyka
Tomáš Jelínek
moderátor
 Ivona Striová
zástupce editorky
Sandra Bovkunová
asistentka
Vojtěch Haluška
kameraman, střihač
Šimon Skopový
kameraman, střihač
Tomáš Wirth
webmaster

Kontakt

EMAIL
E-mail:
tiche.zpravy@gmail.com
facebook
Facebook: tichezpravy

Close
Close