REDAKCE

Vítáme vás na našich internetových stránkách TICHÉ ZPRÁVY.

Webové Tiché zprávy poskytují prostřednictvím internetu neslyšícím informace v jejich mateřském jazyce, tedy v českém znakovém jazyce.

Tiché zprávy jsou rozděleny do několika zpravodajských rubrik – Z domova, Ze světa, Sport, Informace, Akce, Rozhovory a Reportáže.

V rubrice Z domova a Ze světa se nacházejí zprávy o neslyšících a různé příběhy, které souvisí s neslyšícími. Do Sportu neslyšících patří informace o sportovních událostech neslyšících. V rubrice Informace jsou zařazeny zprávy informačního charakteru, např. o volných pracovních místech, zprávy ze sociální oblasti apod.

Velmi oblíbené jsou Rozhovory nejen s neslyšícími osobnostmi, ale i se slyšícími osobnostmi či celebritami. Týmu se již povedlo udělat rozhovory – například s neslyšícími osobnostmi, jako je milovník zvířat Martin Kulda, vítěz Mister Deaf World 2018 Jan Emmer, neslyšící cestovatelky Amália Basalová a Marie Crhová atd.  Reportáže jsou zaměřené na sportovní akce, společenské, mezinárodní akce či akce pro děti. V rubrice Akce si návštěvníci mohou přečíst o různých akcích pro neslyšící, které se teprve budou konat. Některé akce najdou v rubrice Kalendář.

Tiché zprávy jsou vysílány v českém znakovém jazyce s textem v českém jazyce, takže plní také osvětovou funkci.

Zpravodajský tým text v českém jazyce přeloží do českého znakového jazyka a následně natočí a nastříhá video pro webové stránky. Drtivou většinu týmu, který Tiché zprávy natáčí, stříhá, provádí supervizi a pak zveřejňuje na internetu, jsou neslyšící.

ZPRAVODAJSKÝ TÝM

Matěj Čipera

koordinátor, moderátor

Nikola Michalíková

editorka

Markéta Zelenková

moderátorka

Eva Nováková

zástupce editorky

Veronika Bočková

supervizorka, zástupce
editorky

Hana Vágnerová

korektorka českého jazyka

Tomáš Jelínek

zástupce moderátora

Ivona Striová

správce e-mailů

Sandra Bovkunová

grafička

Vojtěch Haluška

kameraman, střihač

Šimon Skopový

kameraman, střihač

Tomáš Wirth

webmaster

Kontakt

E-mail: tiche.zpravy@gmail.com Facebook: tichezpravy
Back to top button
Close
Close