Hlavní / REDAKCE

REDAKCE

Vítáme vás na našich internetových stránkách TICHÉ ZPRÁVY.

Internet se již dávno stal fenoménem společnosti, lidé si na něj zvykli, používají jej denně k práci, zábavě i hledaní užitečných informací.

Webové Tiché zprávy využívají tohoto fenoménu a poskytují prostřednictvím internetu neslyšícím informace, které by je mohly zajímat, v jejich mateřském jazyce, tedy v českém znakovém jazyce.

Tiché zprávy jsou rozděleny do několika zpravodajských rubrik – Z domova, Ze světa, Sport, Informace, Akce, Rozhovory a Reportáže.

V rubrice Z domova a Ze světa se nacházejí zprávy o neslyšících a různé příběhy, které souvisí s neslyšícími. Do Sportu neslyšících patří informace o sportovních událostech neslyšících. V rubrice Informace jsou zařazeny zprávy informačního charakteru, např. o volných pracovních místech, zprávy ze sociální oblasti apod.
 V rubrice Akce si návštěvníci mohou přečíst o různých akcích pro neslyšící, které se teprve budou konat. Většinu akcí ale najdou v rubrice Kalendář. Velmi oblíbené jsou Rozhovory nejen s neslyšícími osobnostmi, ale i se slyšícími osobnostmi či celebritami. Týmu se již povedlo udělat rozhovory například s neslyšícími osobnostmi je Petr Vysuček, Radkou Novákovou atd. Velkou sledovanost měly rozhovory například se zpěvákem Rudou z Ostravy, političkou Miroslavou Němcovou, herečkou Annou Polívkovou či hercem Radimem Fialou. Reportáže jsou zaměřené na sportovní akce, společenské, mezinárodní akce či akce pro děti.

Tiché zprávy jsou vysílány v českém znakovém jazyce se současným překladem do českého jazyka, takže plní také osvětovou funkci.

Zpravodajský tým text v českém jazyce přeloží do českého znakového jazyka a následně natočí a nastříhá video pro webové stránky. Drtivou většinu týmu, který Tiché zprávy natáčí, stříhá, provádí supervizi a pak zveřejňuje na internetu, jsou neslyšící.

Pokud chcete, abychom Vaši zajímavou zprávu přeložili do českého znakového jazyka a text s videem zveřejnili na našich stránkách, neváhejte nám poslat text nebo natočené video. Budeme se těšit!

 

ZPRAVODAJSKÝ TÝM

Marie Mašláňová
Marie Mašláňová
koordinátorka, moderátorka
Věra Lištvanová
Věra Lištvanová
moderátorka, editorka, supervizor
Věra Novotná
Věra Novotná
editorka, supervizor
Dominik Henzl
Dominik Henzl 
kameraman, střihač
Vojtěch Haluška
Vojtěch Haluška

kameraman, střihač
TW
Tomáš Wirth
webmaster

Hana Vágnerová
korektorka Českého jazyka

 

Kontakt

EMAIL
E-mail:
tiche.zpravy@gmail.com
SKYPE
Skype:
tiche-zpravy

 

 

Sociální sítě

facebook
Facebook: tichezpravy
Instagram
Instagram: tichezpravy