INFORMACE

Nevíte kam po maturitě? Co třeba na vysokou školu, která je dostupná i pro sluchově postižené?

Masarykova univerzita v Brně je přední česká univerzita. Nabízí 1400 oborů a kombinací na 9 fakultách, na kterých studuje i početná skupina neslyšících, nedoslýchavých, ochluchlých i uživatelů KI. Té je poskytován špičkový servis v podobě tlumočníků českého znakového jazyka a přepisovatelů a další služby, které tradičně zajišťuje Středisko Teiresiás pro podporu studentů se specifickými nároky. Rádi uvítají nové uchazeče. Přihlášky jsou do 29. února 2016. Více informací naleznete ve videu zde

http://is.muni.cz/de/93840/61711027/VideoOMoznostech_CZ_v3_aktualizacePro2016.mp4

MUNI

teiresiás

Univerzita Hradec Králové nabízí širokou škálu oborů, ať už ve formě prezenčního nebo kombinovaného studia. Studentům se sluchovým postižením zajišťuje podporu Středisko Augustin. Podporou pro studenty se sluchovým postižením je například tlumočení nebo simultánní přepis, který je poskytován už při přijímacím řízení a následně po celou dobu studia. Jestliže Vás nabídka oborů oslovila, můžete do konce února poslat svou přihlášku. Přihlášku je možné zaslat poštou i elektronicky.

Informace můžete najít na webových stránkách www.uhk.cz v sekci Studium/Studijní obory.  Pokud nenajdete potřebné informace nebo nebudete vědět, jak postupovat s podáním přihlášky, neváhejte kontaktovat michaela.zmatlikova@uhk.cz.

 

uhk

 

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze nabízí obor Čeština v komunikaci neslyšících. Studenti se mohou přihlásit na jednooborové tříleté denní bakalářské studium nebo na dvouoborové tříleté denní bakalářské studium. Mohou se také přihlásit na navazující jednooborové a dvouoborové magisterské studium. Přihlášku je nutné odeslat s uhrazeným poplatkem do 29. února. Přihlášku můžete sledovat v informačním systému v sekci Průběh přijímacího řízení.

Více informací naleznete na www.ujkn.ff.cuni.cz

FFUK LOGO

FFUK logo 02
Zdroj: TZ, Lucie Štefková, Michaela Zmátlíková, ujkn.ff.cuni.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close