ZE SVĚTA

Nevidomý a neslyšící Australan připravil fotografickou výstavu

Brenden Borellini se narodil v roce 1969 jako zcela neslyšící a slepý. V dětství měl velmi málo příležitostí, aby se vzdělával jako jeho vrstevníci. Pomohli mu až lidé, kteří se zabývají speciálním vzděláváním na Střední škole Cavendish Road v Brisbane.

Brenden Borellini

Borellini se stal prvním neslyšícím a slepým studentem v Austrálii, který byl zařazen do standardního středoškolského vzdělávacího programu.

Brenden žije v australském městě Mackay

Brenden Borellini byl v roce 1989 pozván do Londýna, kde byl princeznou z Walesu oceněn jako Mladý Australan roku. Později vystudoval sociologii na univerzitě v Queenslandu.

B. Borellini fotografuje v doprovodu asistentky

Fotografování se pro Brendena Borelliniho stalo způsobem, jak může projevit svůj skrytý talent. V australském městě Mackay, kde žije,  ve čtvrtek 12. dubna otevírá výstavu svých fotografií.

Tisk trojrozměrné fotografie

Na výstavě mohou návštěvníci až do 17. května vidět Brendenovy práce v trojrozměrné podobě.Chce totiž, aby i lidé s poruchami zraku poznali, co jeho snímky ukazují.

Jeden z Brendenových snímků

Brenden fotografuje s pomocí asistenta. Zajímá se o své okolí. Zjišťuje, co zajímavého se v blízkosti nachází. Snímky pořizuje tak, že si fotoaparát položí na hlavu a zmáčkne spoušť.

Jak takové fotografování vypadá, uvidíte v následujícím videu.

 

Zdroj: www.dailymercury.com.au. Foto: archiv.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close