ZE SVĚTA

Neslyšícího a nevidomého Kanaďana neodradil od sportu ani jeho vyšší věk

Kevin Frost je již postarší pán, který žije v Kanadě. Je trojnásobným mistrem světa nevidomých na krátké a dlouhé trati rychlobruslení. Kromě toho, že Kevin nevidí, také skoro neslyší.

kevin
Zprava Kevin Frost

 Rychlobruslení není jeho jediný sport. Loni v květnu nastoupil na golfový šampionát pro nevidomé v Kanadě a v říjnu v americkém šampionátu v Texasu skončil druhý.

Dále také reprezentuje Kanadu v cyklistice pro nevidomé. Loni v srpnu získal stříbrnou medaili v Ontario Para-cyklistickém závodě.

Nyní by chtěl Kevin vyzkoušet další dva sporty – curling a lyžování.

Kromě svého sportovního nadšení je Kevin také výborný motivační řečník, hodně cestuje po světě, kde se zaměřuje na změnu postojů lidí k tomu, jak mohou překonat překážky v každodenním životě.

Na nedávném zasedání v Stittsville v okresním Lions klubu přijal finanční dar, aby mu pomohl překonávat překážky, kterým ve svém životě musí čelit.

kevin2

Kevin trpí Usherovým syndromem, což je stav, při kterém člověk ztrácí zrak a sluch. Bylo mu 11 let, když přišel o sluch a pak ve 30 letech se jeho stav natolik zhoršil, že musel skončit jako hokejový rozhodčí.

Když se rozváděl, byl na dně. Má sice tři děti, ale ode dna se odrazil právě díky rychlobruslení a také díky podpoře Lions klubu. V současné době může trochu slyšet pomocí sluchadla a ze zraku mu zbyla pouhá dvě procenta. Kromě toho všeho ještě Kevin pomáhá neslyšícím dětem v Mexiku.

Zdroj : TZ, ottawacommunitynews.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close