ZE SVĚTA

Neslyšící zpěvačka slaví úspěch v soutěži Amerika má talent

Když americká jazzová zpěvačka a skladatelka Mandy Harvey vystoupila na jeviště v soutěži Amerika má talent, nikdo z rozhodčích neměl tušení, že neslyší. Až teprve, když viděli vedle stojící tlumočnici, jim došlo, že skutečně mají před sebou neslyšící ženu.

Devětadvacetiletá Mandy všem přítomným vysvětlila, že přišla o sluch v 18 letech v důsledku genetického onemocnění pojivové tkáně. Začala se učit americký znakový jazyk.

Mandy se zpěvu věnuje již od mládí. Poté, co ztratila sluch, si dala se zpěvem pauzu. Nadále ale hrála se svým otcem na kytaru. Jednoho dne jí otec navrhl, že se bude učit texty při domácím nahrávání. Mandy si zpočátku myslela, že to nebude možné. Ale ona byla schopna hudbu číst a dál zpívat. To ji přivedlo k poznání, že by neměla na zpěv rezignovat.

Letos se Mandy přihlásila do soutěže Amerika má talent, kde sklidila za svoji originální píseň velký potlesk.

Když se porotce Simon Cowell ptal, proč nemá boty, vysvětlila mu, že se snaží držet tempo cítěním vibrací skrz podlahu.

Po deseti vteřinách zpěvu již diváci začali tleskat a Harvey se po ukončení zpěvu setkala s bouřlivými ovacemi. Simon jí řekl: „Nemyslím si, že teď budete potřebovat překladatele” a natáhl se přes stůl, aby stiskl Zlatý bzučák. Byl to nepopsatelný okamžik, kdy Mandy odcházela v slzách.

Harvey nyní může rovnou soutěžit na živých vystoupeních. Velké gratulace se Mandy také dočkala od neslyšící americké herečky Marlee Matlin a od neslyšícho modela Nyle DiMarco.

Celý svět Mandy Harvey obdivuje pro její statečnost a odvahu k prolomení bariér.                                       

Zdroj: TZ, buzzfeed.com, en.wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close