ZE SVĚTA

Neslyšící žena zemřela kvůli bezklíčovému zapalování

Neslyšící Connie Dotsonová (54 let) zemřela 9. července, protože v autě v garáži nechala omylem zapnutý motor. Connie zemřela ve spánku, údajně na otravu oxidem uhelnatým. 

Proč se to stalo?

Connie vlastnila auto, které má bezklíčové zapalování. Tzn., že se motor auta nastartuje a vypne pouze tlačítkem START místo otočením klíče. Connie zapomněla stisknout tlačítko START, když opustila svoje auto, a motor dál spaloval benzín, přičemž se tvoří jedovatý oxid uhelnatý.

Komise je šokovaná

Komise pro neslyšící a nedoslýchavé ze státu Kentucky ve Spojených státech amerických uvedla, že tohle není poprvé, kdy se něco takového stalo neslyšícím s bezklíčovým zapalováním. Neslyšícím se několikrát stalo, že zapomněli motor vypnout, ale později si naštěstí vzpomněli, že motor stále běží, a tak se vyhnuli smrti. 

Moderní technologie mají spoustu výhod i nevýhod

Moderní technologie v dnešní době velmi zjednodušují život neslyšícím. Například pro neslyšící jsou k dispozici online tlumočníci nebo aplikace, které odposlechnou mluvenou řeč a převedou ji do textu. Nápomocných aplikací a služeb pro neslyšící je mnoho. Ale moderní technologie mají i spoustu nevýhod a jednou z nich je právě bezklíčové zapalování. 

Zdroj, foto: Wymt.com, Eu.courier-journal.com, Novinky.cz

Editor: Nikola Michalíková

Back to top button
Close