ZE SVĚTA

Neslyšící žena plánuje výlet na Srí Lanku. Proč?

Mladá žena Iona Duff, 20 let, je od narození neslyšící a pochází z Whitfieldu (město ve Skotsku). Iona vybírá peníze na výlet na Srí Lanku. Chce tam pracovat jako dobrovolník pro charitu „VoluntEars“ (česky DobrovolnéUcho), která organizuje dobrovolnictví pro neslyšící a osoby s postižením sluchu všech věkových kategorií.

Ionu inspirovala kamarádka, která už na Srí Lance byla. Iona vždycky chtěla pomáhat lidem v jiných zemích. Iona na Srí Lance bude dopoledne obnovovat školu pro neslyšící děti, malovat zdi a zařizovat nábytek. Odpoledne bude učit několik dětí britský znakový jazyk a ona se bude učit znakový jazyk Srí Lanky.

Iona Duff

Iona se také naučí vařit dobré kari (místní jídlo s kořením), navštíví místní trhy, pláže a buddhistické a hinduistické (druhy místního náboženství) kláštery. Bude provozovat kulturní a zábavné vzdělávací hry s místními neslyšícími studenty. Chce pomoci lidem s obtížemi, kteří jsou neslyšící a slepí a chce se naučit různé znakové jazyky.

Ráda by se více zapojila do neslyšící komunity doma i v zahraničí.

Bude to pro ni velká příležitost a pomůže jí v budoucnu najít vysněnou práci. Až se vrátí z výletu, bude dál pomáhat i jiným dobrovolníkům získat více zkušeností tak, aby se změny uskutečnily.

Plánuje tam být 2 týdny, odjede v prosinci 2020.  Výlet na Srí Lanku s charitou bude stát 40 tisíc a letenky 25 tisíc Kč.

Iona a její partner Ricci organizují různé hry a soutěže pro rodiny a přátele, aby vybrali peníze na cestu. Na pomoc zřídili darovací stránku Just Giving, na níž mohou lidé finančně přispět.

Zdroj: eveningtelegraph.co.uk, foto: eveningtelegraph.co.uk, mapy.cz, fischer.cz,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close