ZE SVĚTA

Neslyšící zaměstnanci žalují Starbucks pro diskriminaci

Neslyšící zaměstnanci kavárny Starbucks v americkém Seattlu – Larissa (žena) a Ashley (muž) byli v práci velmi spokojeni. Pracují zde od roku 2017. Vždy se těšili do práce, kde používali znakový jazyk v komunikaci se zákazníky.

Ve Starbucks je zavedeno, že se všichni zaměstnanci každé dvě hodiny střídají tak, že mění své pracovní pozice (pokladní – barman – uklízí…).

Bohužel se ale stalo, že nastoupil nový manažer, a ten neslyšící zaměstnance nutil být u prodejního okénka mnohem déle, než bylo domluveno (více než dvě hodiny). To bylo pro Larissu a Ashley, kteří odezírají, velmi vyčerpávající. Když si stěžovali u vedoucího, nic se nezměnilo.

Larrisa a Ashley chtěli, aby se s nimi zacházelo stejně jako s ostatními zaměstnanci. Po této špatné zkušenosti podali žalobu na manažera.

Když si zaměstnanci povídali, tak se schválně otáčeli k neslyšícím zády, aby jim nerozuměli a odešli si povídat někam jinam. Poté si zaměstnanci na neslyšící stěžovali, že nemluví jako ostatní.

Neslyšícím byla také zkrácená pracovní doba o 25 – 50%. Ashley ještě pracuje, ale Larissa byla propuštěna, protože v práci “nevytvářela příjemnou pracovní atmosféru”.

Právník neslyšících to považuje za diskriminaci kvůli zdravotnímu postižení a podal žalobu k soudu. Přitom tiskový mluvčí Starbucks uvedl, že firma si zakládá na tom, že zaměstnává neslyšící a má přísná pravidla proti diskriminaci.

Zdroj: ZDE, ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close
Close