Z DOMOVA

Neslyšící se zúčastnili oslav osvobození v Plzni

Také sluchově postižení obyvatelé Plzně a okolí si na začátku května několika akcemi připomněli 73. výročí od konce 2. světové války.


První akcí, která se konala 3. května, byla soukromá prohlídka Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Neslyšící se zde dověděli spoustu zajímavostí. Po navlečení bílých rukavic si mohli prohlédnout a prolistovat vzácné svazky a knihy staré několik staletí.

Neslyšící si prohlížejí vzácné knihy

Každoročně se do Plzně vrací i američtí a belgičtí veteráni. Lidé tak v pátek 4. května měli možnost v Měšťanské besedě slyšet vyprávění hrdinů 2. světové války. Besedy tlumočené do znakového jazyka se zúčastnili neslyšící senioři stejně jako děti ze Základní školy a mateřské školy pro sluchově postižené na Doubravce.

Beseda s veterány

Další akcí tlumočenou do znakového jazyka byl pietní akt u nově postavených pylonů (žulových bloků) v Americké ulici. Plzeňané si u památníku Díky, Ameriko! vyslechli projevy primátora Plzně a hejtmana Plzeňského kraje. Promluvil rovněž americký veterán Earl Ingram. Jeho slova byla přijata s nadšeným souhlasem publika.


Zdroj: Kristýna Voříšková. Foto: M. Pecuch, R. Muchka, K. Voříšková, M. Svoboda

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close