ZE SVĚTA

Neslyšící řidič autobusu si splnil dětský sen

Pětadvacetiletý Takeyama Matsuyama z Tokia, hlavního města Japonska, chtěl být už jako malý chlapec řidičem autobusu. Je však neslyšící, a to mu v jeho rodné zemi bránilo splnit si dětský sen.

Takeyama Matsuyama za volantem autobusu

Obsluhovat dopravní prostředky, které slouží k přepravě pasažérů, dříve japonské zákony neslyšícím nedovolovaly. V roce 2016 ale přišla změna, kterou Matsuyama ihned využil.

Tokio, hlavní město Japonska

Od té doby může autobusy řídit pod podmínkou, že v pracovní době bude používat sluchadla. Díky nim slyší alespoň hlasité zvuky. „Když jsem byl na základní škole, jezdil jsem vlaky a autobusy velmi často. Řidiči mi vždycky přišli jako skvělí chlápci. Velmi jsem po této práci toužil,“ svěřil se Matsuyama.

Takeyama Matsuyama používá sluchadla

Nyní už spokojeně projíždí tokijské ulice autobusem společnosti Tokyo Bus Group, pro kterou pracuje od října loňského roku. Podle japonské asociace Nihon Bus Association byl dokonce prvním neslyšícím autobusovým řidičem v zemi.

Takeyama kontroluje kolo svého autobusu

Původně pracovní žádost Matsuyamy zamítlo všech sedm dopravců, kterým ji zaslal. Společnost Tokyo Bus Group nakonec své stanovisko přehodnotila. „Jsme rádi, že pomáháme lidem se zdravotním postižením zvýšit šance na uplatnění na trhu práce,“ uvedl Tomohiko Sato, ředitel dopravce Tokyo Bus Group.

Zdroj: www.novinky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close