ZE SVĚTA

Neslyšící muž zabil svého neslyšícího kamaráda

Neslyšící muž Mavrick William Fisher (21 let) z města Elko amerického státu Nevada byl obviněn z vraždy neslyšícího kamaráda Granta Davida Whitakera (Grant David Whitaker) (25 let). Podle vyšetřovací policejní zprávy došlo k vraždě v úterý 20. srpna. Nyní je Fisher ve vazbě. 

Co se přesně stalo? 

Podle policejních vyšetřovatelů oba muži cestovali do státu Kalifornie. Oba společně pracovali na vytvoření zemědělské komunity neslyšících v USA. Údajně došlo mezi nimi k hádce a Fisher udeřil 20. srpna svého kamaráda kamenem do hlavy. Pak ho položil do auta a nechal ho tam tři dny. Babička zavražděného Whitakera pak zavolala na policii, že se její vnuk dlouho neozval. Policie pak našla auto a v autě rozkládající se tělo Whitakera. 

Útěk do Mexika

Po činu Fisher utekl do Mexika, ale policie ho deportovala zpátky do USA do státu Kalifornie do města San Diego a dala ho do vazby. Fisher se k vraždě přiznal a nemá nárok na propuštění na kauci (tedy propouštění za peníze, kdy je obviněný během vyšetřování na svobodě). 

Soudní pitva ze středy 28. srpna prokázala, že nalezené tělo skutečně patří Whitakerovi a že byl Whitaker zabit úderem do hlavy. Podle pitvy ale nebylo poznat, zda byla vražda součástí fyzického boje mezi nimi nebo zda byl Whitaker zasažen kamenem do hlavy, když spal. 

Fisher 

Jaký trest čeká Fishera? 

Podle policie Fisher nemá žádný předchozí trestní záznam v trestním rejstříku. Vyšetřování stále probíhá a je třeba zajistit víc důkazů a vyslechnout svědky. Soud se bude konat 9. září. Ve státě  Kalifornie může být vrah potrestán za vraždu vězením od 25 let až na doživotí. 

Zdroj, foto: Kymkemp.com, Lakeconews.com, Ishnews.tv
Editor: Veronika Bočková

Back to top button
Close