Z DOMOVA

Neslyšící Michaela Kosiecová vystoupila na Street Dance Kempu

Mezi hudebníky a tanečníky po celé Evropě je známý Street Dance Kemp (SDK). Letos se SDK konal již po patnácté. A v Brně poprvé. Uskutečnil se 1. – 7. července 2019 v krásném prostředí brněnské Riviéry (letos zde proběhla kompletní rekonstrukce), která patří mezi největší přírodní koupaliště v České republice. Zajímavostí je, že na tomto “tanečním” kempu měla své vystoupení i neslyšící umělkyně Michaela Kosiecová.

brněnská Riviéra – největší přírodní koupaliště v ČR

Taneční workshop, který vedla neslyšící tanečnice

Na Street Dance Kempu se 5. července konal speciální taneční workshop “Oreo Dance Workshop”. Lektorkou byla neslyšící tanečnice a absolventka JAMU Michaela Kosiecová. V Česku se dokázala prosadit jako úspěšná vzdušná akrobatka (vedla několik workshopů v ČR i v zahraničí pro slyšící i neslyšící). S Michaelou vystupoval i úspěšný český choreograf a tanečník J.K.Sanchez (spolupracuje například se zpěvákem Benem Cristovaem). Spolu tak návštěvníkům SDK ukázali, že i lidé se sluchovým postižením mohou tančit a “slyšet” hudbu. Že i pohybem lze prolomit komunikační bariéru mezi světem slyšících a neslyšících.

“Nepotřebuješ slyšet muziku, abys tancoval”

– je psáno na plakátu, na němž je Kosiecová se Sanchezem

Michaela Kosiecová a J.K Sanchez

Již dříve jsme psali o kampani sušenek Oreo s neslyšícími:

Jak vyjádřit Oreo tancem (Kosiecová + J.K. Sanchez): ZDE

Potlesk zdviženými třepotajícími se dlaněmi

Na SDK byla i taneční soutěž, které se účastnili tanečníci z různých koutů světa. Mezi nimi i Michaela Kosiecová, kterou diváci neodměnili potleskem, ale zdviženými třepotajícími se dlaněmi. Tak, jak je to Michaela naučila. Po ní se svými tanečními vystoupeními představili i porotci.

Michaela Kosiecová během svého vystoupení

Zdroj, foto: Brnensky.denik.cz, Sdkeurope.com, Zena-in.cz, Youtube.com, Krasnecesko.cz
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close