ZE SVĚTA

Neslyšící matka potkala svého syna po dlouhých 46 letech

V Americe potkala neslyšící matka svého syna po dlouhých 46 letech. Proč se spolu tak dlouho neviděli? Co se stalo? A jak se našli po tolika letech?

Neslyšící Kathy Wink to neměla jednoduché

Neslyšící paní – Kathy Wink – bylo 17 let, když nečekaně otěhotněla. Otcem byl slyšící muž z New Yorku, který byl poté zatčen a šel do vězení. Pod vlivem LSD (= halucinogenní droga) totiž zabil člověka. Když byla paní Kathy ve čtvrtém měsíci těhotenství, radila jí její matka, aby šla na potrat. To odmítla a odešla za rodinou svého bývalého přítele (který už byl ve vězení) do New Yorku.

ilustrační foto: těhotenství

Chlapeček Bill v pěstounské rodině

Paní Kathy přivedla na svět v roce 1971 chlapečka a dala mu jméno Bill. Když mu bylo 15 měsíců, dala ho matka do pěstounské péče. K tomuto těžkému rozhodování Kathy vedla tíživá finanční situace. Bylo to pro ni nejtěžší rozhodnutí v životě. Když Kathy vybírala pěstounské rodiče, zalíbila se jí až třetí rodina v pořadí. Měli dům se zahradou. Rodiče dlouho nemohli otěhotnět, a tak zvolili pěstounství. Již jednoho pěstounského syna měli a hledali k němu bratra, aby se necítil osaměle. Kathyin syn Bill tedy vyrůstal v pěstounské rodině.

Navázání kontaktu díky rodokmenu

Kathy má bratra, který se zajímá o rodokmen celé rodiny. Byl v rodokmenu zaregistrovaný. Nezávisle na něm se již dospělý syn Bill na popud své ženy do rodokmenu také zaregistroval. 

Díky tomu Bill Kathyina bratra kontaktoval. Napsal mu také: “Má matka je neslyšící”. Spolu se zkontaktovali a ujistili se, že informace o datu narození Billa je stejná jak u Billa, tak u matky. 

vlevo: paní Wink s malým Billem, vpravo: paní Wink s Billem po 46 letech

Setkání neslyšící matky se synem

Nějakou dobu si Kathy se synem Billem posílali textové zprávy, až se jednou domluvili na setkání v Panama City Beach. Při společném rozhovoru zjistili, že jsou téměř stejní. Rozuměli si jako dvojčata, a ne jako matka a syn. Pro paní Wink bylo setkání vzrušující. Hodně se nasmáli. Nemohla uvěřit, že ji syn přijal i přesto, co se v minulosti stalo.

Panama City Beach

Kathy Wink v současnosti

Paní Wink je babička tří dětí a bude prababičkou. Letos (2019) na podzim plánuje navštívit Billa a jeho rodinu. Těší se, že bude držet svá vnoučata, a že se brzy stane poprvé prababičkou.

Zdroj, foto: Dailymoth.com, Al.com, Lonelyplanet.com, Pixabay.com

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close