Hlavní / Aktuality / Z domova / Neslyšící Jan Wirth v Humans of Prague

Neslyšící Jan Wirth v Humans of Prague

Na sociální síti Facebook je stránka Humans of Prague, která je stále populárnější. Její koncept je jednoduchý – každý den je zveřejněn fotografický portrét člověka, kterého fotograf Tomáš Princ náhodou potká v ulicích Prahy, a doprovází ho krátký příběh. Stránka má na svém kontě spousty vyfotografovaných osob a jejich rozmanitých příběhů.

Fotograf Humans of Prague

Fotograf Humans of Prague Tomáš Princ

Posuďte sami na webových stránkách na blogu http://humansofprague.ihned.cz/. Tuto zajímavou inspiraci fotograf našel v americkém projektu Humans of New York.

JW 01

Tato fotografie byla publikována na Humans of Prague, foto: Tomáš Princ

 

12778955_10208044623048883_8815357216718002247_o

Jan Wirth

Nedávno Tomáš Princ náhodou narazil na neslyšícího Jana Wirtha, který stál venku na pražském Újezdě, a zeptal se, jestli by ho mohl vyfotit. Jan Wirth na to odpověděl, že je neslyšící. Fotograf to pochopil a ukázal mu svou vizitku s názvem Humans of Prague s dotazem,  zda ho vůbec zná. Jan Wirth odpověděl souhlasem, že projekt zná velmi dobře a pak začal vyprávět svůj stručný příběh. Uvedl, že má neslyšící rodiče a jejich komunikace je znakový jazyk. Říkal, že mnoho slyšících se na neslyšící stále dívá jako na postižené, vlastně nevzdělavatelné, tak jak kdysi kolem roku 400 let před naším letopočtem řekl sám filosof Aristotelés. Také dodal, že se snaží pořádat workshopy a diskuse, kterým se říká Znakovárna. Tam se neslyšící baví o různých tématech, jako vztahy v rodině, o životě a smrti a podobně. Snaží se neslyšícím otevřít oči a pomoci jim najít jejich smysl života. Můžete podívat na odkaz, kde uvidíte Jana Wirtha a celý jeho příběh: http://humansofprague.ihned.cz/archiv/4522

Na facebookové stránce, kde je příspěvek o Wirthovi, můžete narazit na zajímavé názory slyšících, co si myslí o neslyšících.

Zdroj: TZ, humansofprague.ihned.cz, linkedln.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

x

Další

Šumavský spolek neslyšících slaví 30. výročí

Město Klatovy, kde žijí a setkávají se neslyšící. Mají svůj vlastní ...