Z DOMOVA

Neslyšící fanoušci psali, proč nemůžou vidět zápas s Chelsea?

Minulý týden, ve čtvrtek 11. dubna, se odehrál v Praze zápas, na který se těšili fotbaloví fanoušci. Konal se totiž domácí zápas Slavie ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea (anglický fotbalový klub).

Slávisté jsou zklamaní po těsné domácí prohře s Chelseou

Zápas byl už hodně dlouho dopředu vyprodaný. Krátce nato se ale pražský klub dozvěděl, že UEFA potrestala klub za výtržnosti při únorovém utkání s belgickým Genkem (Genk). UEFA nařídila, že v zápasu proti Chelsea bude mít Slavia uzavřenou část tribuny Sever s přibližně 2000 fanoušky. Navíc Slavii uložila pokutu 32 000 eur (asi 825 000 korun).

Fotbalová Slavia žádala UEFA o odklad trestu, příslušná komise UEFA však odklad zamítla. Hrálo se tedy se třemi uzavřenými sektory na severní tribuně, na které se scházejí ti nejvěrnější fanoušci, mezi nimi i neslyšící a tělesně postižení fanouškové. I když měli vstupenky dopředu zaplacené, nemohli na zápas dorazit.

Ve středu 10. dubna se konala tisková konference. Zúčastnil se ho také Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie (šéf Slavie).

Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie

„Kvůli jednotlivcům musím vysvětlovat dvěma tisícům fanoušků, proč neuvidí zápas proti Chelsea. Panuje mezi nimi velká míra rozhořčení. Jde také o tělesně postižené nebo neslyšící, kteří se obracejí přímo na nás ve vedení.“

„Dlouho jsem tak smutnou situaci nezažil. Jen od rána jsem měl na sto padesát telefonátů a esemesek s prosbou, jestli s tím nemůžeme něco udělat. Hrajeme zápas desetiletí a ti lidé na něm nemají možnost být, trpím s nimi,“ dodal Tvrdík.

Fanoušci, včetně těch neslyšících, kteří měli lístky na tuto uzavřenou tribunu, dostali zpátky peníze. Ale zůstal jim hořký pocit z toho, že přišli o jeden z nejdůležitějších zápasů.

Zdroj: idnes.cz, lidovky.cz, foto: idnes.cz, isport.blesk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close