ZE SPORTU

Neslyšící cyklisté zahájili novou závodní sezónu

Cyklisté z SK SKIVELO neslyšících Olomouc zahájili novou závodní sezónu. V sobotu 30. března se neslyšící David Studýnka postavil na start „Olomouckého řetězu“, který se konal pod Radíkovskou věží (Radíkov u Olomouce). Charakter trati závodu byl Cross Country a jely se 4 okruhy s celkovou délkou 18 km. David Studýnka vybojoval vynikající 3. místo ve své kategorii.

V následující slunečný nedělní den (31. března), kdy panovaly velmi příjemné jarní teploty, se na stejném místě v Radíkově u Olomouce konal Hanácký Duatlon. Závodilo 75 soutěžících. Zúčastnil se ho opět i David Studýnka, dále se k němu  připojil Pavel Pastrnek a František Kocourek. Duatlon se skládal z běhu na 5 km, z jízdy na kole MTB – 13 km a opět 2,5 km běh. Celkově byl závod velmi rozmanitý, jak v části tratě pro běh, tak i pro kolo. Skladba závodu nejlépe sedla Frantovi Kocourkovi, který skončil na 12. místě, za ním se umístil Pavel Pastrnek na 16. místě a 17. místo obsadil David Studýnka. Pro neslyšící kluky to byl dobrý začátek letošní sezóny.

Zdroj: František Kocourek