ZE SVĚTA

Neslyšící chlapec přijde brzy i o zrak


Sedmiletý neslyšící chlapec Kaileb Griggs z hrabství Cambridge (Anglie) má vzácný Usherův syndrom. Během několika let ztratí i zrak.

Kaileb Griggs se svou maminkou

Kaileb se narodil v červnu 2010 jako zcela neslyšící. O rok později dostal kochleární implantáty. A další vyšetření odhalilo, že se blíží doba, kdy Kaileb také oslepne.

Kaileb na Scafell Pike, nejvyšší hoře Anglie

Pro Kailebovy rodiče to byl nejprve šok. Ale rychle začali jednat. Svému synovi pořídili speciální brýle, které co nejvíce ochrání zbytky jeho zraku.  

Kaileb v policejním autě

Otec a matka se také rozhodli, že do doby, než přestane vidět, svému synovi připraví mnoho velkých zážitkůZajistili mu například výstup na nejvyšší horu Anglie, setkání s hasiči nebo pobyt přes noc v zoologické zahradě. Kaileb se také začal učit hrát na klavír.

Neslyšící chlapec se učí hrát na klavír

Kailebova maminka Rebecca se svým synem vytváří seznam jeho dalších přání. Chtěl by ještě letět v letadle, navštívit egyptské pyramidy a pobývat v Cornwallu (jihozápadní Anglie) u moře.

Pobřeží hrabství Cornwall

Rebecca doufá, že Kailebův příběh přispěje k tomu, aby se veřejnost více dověděla o lidech, kteří jsou neslyšící a slepí současně.

Zdroj: www.cambridge-news.co.uk.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close