Neslyšící běžci se zúčastnili 20. ročníku Volkswagen Maraton Praha

0

V neděli 11. května přišlo oslavit 20. výročí Volkswagen Maratonu Praha svou účastí v závodu kolem 10 000 sportovních nadšenců a elitních běžců. Tento závod patří k nejkrásnějším maratonům světa.

Ani letos na startu nechyběla obecně prospěšná společnost APPN – Agentura pro neslyšící se štafetou neslyšících běžců. Naše barvy hájili Jiří Jahoda, Martin Kulda, David Studýnka a Libor Hubáček. Trať v délce 42, 195 km zdolali v čase 3:35:32 a skončili na krásném 122. místě z 543 zúčastněných štafet. Nejlepší štafeta měla čas 02:36:23.

Zleva: Hubáček, Studýnka, Kulda, Jahoda

Gratulujeme jim! Všem, kteří přišli podpořit štafetu, děkujeme a doufáme, že se příští rok uvidíme na startu dalšího pražského maratonu, protože MY – APPN – tam budeme!

2014_5_20_maraton-APPN-1-e1400497609559

Letošní Volkswagen Maraton Praha vyhrál Keňan Patrick Kipyegon Terer s časem 02:08:17, z žen byla nejlepší etiopská běžkyně Firehiwot Dado s časem 02:23:34.

Zdroj: Hanka Palová, APPN, o. p. s.