Hlavní / Aktuality / Ze světa / Neslyšící autista získal VŠ titul z Albertus Magnus

Neslyšící autista získal VŠ titul z Albertus Magnus

Lindburg Pender se narodil neslyšící a autistický, což je kombinace, kterou jeho matka Andrea Coxová odmítala připustit, aby mu omezovala život.

Minulý měsíc se skácela do postele po slavnostním ceremoniálu promoce na Albertus Magnus v New Haven (USA, Connecticut), kde viděla svého nyní 22letého syna, o kterém se ani nepředpokládalo, že by vůbec chodil do školy.

Nyní kráčel po podiu a přijal diplom s bakalářským titulem v oboru výpočetní techniky.

“Dokázala jsem to! Dokázal to! Dokázali jsme to!” radovala se Coxová.

Pender říká, že si vybral Albertus Magnus, protože chtěl nějakou menší univerzitu, kde by se mu dostalo od profesorů více individuální pozornosti kvůli jeho autismu.

Lékaři matku pořád strašili a říkali, že Pender nikdy nebude mluvit kvůli sluchovému postižení. Rodina se dokonce začala učit znakový jazyk.

Paní Coxová to nikdy nevzdala. Odmítala přijmout, že by se nikdy nenaučil mluvit a nedostal vzdělání, které mu chtěla zajistit. “Odmítala jsem se smířit s faktem, že nebude slyšet,” říká paní Coxová. “Věřila jsem, že bude mluvit.”

Penderova starší sestra Crystal Lowery řekla, že je inspirována rozhodnutím své matky zajistit Penderovi úspěch a vše, co potřeboval pro normální dětství, zatímco vychovávala dvě další děti, ji a mladšího bratra Freda.

“Jsme na něj nesmírně pyšní,“ řekla babička Cox-McCoy o Penderovi. “Dokázal věci, o kterých jsme si nikdy nemysleli, že by jich byl schopen.”

Zdroj: TZ, nhregister.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

x

Další

Neslyšící královna krásy Indie hraje tenis

Neslyšící královna krásy Indie Miss Deaf 2018 je Nishtha Dudeja. ...