SPORT

Neslyšící atleti mají úspěch na Mistrovství Evropy neslyšících v atletice

Naše česká atletická neslyšící reprezentace vyrazila do polského města Bydhošť, kde se od 20. do 25. července koná 9. ročník Mistrovství Evropy neslyšících v atletice.

Českou republiku za doprovodu trenéra Lukáše Hoška a vedoucího výpravy Romana Kauta hrdě reprezentují:

Vedoucí výpravy Kaut, atlet Stanovský a trenér Hošek

Včerejšek (pondělí 20. července) byl pro naše atlety velice úspěšný. Lenka Matoušková závodila ve své nejoblíbenější disciplíně, v hodu diskem. Ve složitých povětrnostních podmínkách si vyházela krásné 2. místo výkonem 41,21 m, kdy nestačila pouze na suverénní Ukrajinku Ursulenkovou (45,54 m). Jako jediné překonaly hranici 40 m. Třetí skončila Kashchavtsenová z Ruska.

Lenka Matoušková 03 medaile
Lenka Matoušková se stříbrnou medailí vlevo

I další atlet Jakub Nosek ulovil medaili. Bojoval v nabité konkurenci ve skoku dalekém. Každým pokusem se zlepšoval. Čtvrtým pokusem se dokonce dostal na průběžné druhé místo. Nakonec ho přeskočil Lotyš Grenins, který svým výkonem 731 cm vyhrál a vylepšil svůj dosavadní evropský rekord. Druhý skončil Bělorus Hralko výkonem 726 cm. Nervy drásající boj o 3. místo vyhrál náš dálkař Jakub Nosek, který ještě vylepšil svůj výkon na konečných 715 cm a nechal za sebou tři kvalitní ruské skokany.

Jakub Nosek 03 medaile
Jakub Nosek s bronzovou medailí vpravo
radost výherců
Radost bronzového Jakuba a stříbrné Lenky

Lenka Hornová nastoupila na sedmiboj. Zatím má celkem 1698 bodů po čtyřech disciplínách – 100 metrů překážek, skoku do výšky, vrhu koulí a běhu na 200 metrů. Další tři disciplíny ji čekají dnes – ve skoku dalekém, v hodu oštěpem a v běhu na 800 m.

Hornová překážky běh
Lenka Hornová zdolává překážky v běhu na 100 metrů

Nezapomínejte fandit našim sportovcům. Dneska budou také závodit Michal Stanovský v běhu na 1500 metrů, zítra na 5000 m a v sobotu poběží 3 km překážek. Stříbrná Lenka Matoušková má další závody až v pátek ve vrhu koulí. Jakub Nosek je natěšený na zítřejší oštěp.

O všech výsledcích vás budeme informovat.

Zdroj: TZ, edac2015.pl, Český svaz neslyšících sportovců, L. Matoušková