ZE SVĚTA

Neslyšící americké ženy vyrábějí nádherné deky

V americkém městě Danville se scházejí neslyšící ženy, které spojuje vášeň pro umění, kreativitu, zdokonalování se v různých dovednostech a užívání hotových výrobků.

quilters2

Devět neslyšících žen se pravidelně každé pondělí schází, aby pracovaly na projektech, a každé druhé úterý v měsíci, aby zapojily své šikovné ruce do tvoření.

Vyrábějí a vyšívají  především deky. Například nedávno dokončily velký projekt – zhotovily 12 dek. Byla to pro ženy velká výzva, protože tyto pestrobarevné deky se ženy rozhodly darovat azylovému domu  pro ženy v Crosspoint (zde pobývají týrané ženy a oběti domácího násilí).

quilters3

quilters1

Slyšící Janice Elwell, členka skupiny Heart and Hands, se spřátelila s neslyšící Karen Powell, která měla několik let certifikovaného tlumočníka, díky Catlin v Kristově církvi, kam obě docházely. Janice se začala učit znakový jazyk, aby se s Karen domluvila. Nyní už je to deset let, co se ho učí. Jednou přišla Janice za Karen k ní domů a ukázala jí deky, které vyrobila. Karen byla nadšená a hned sdílela svůj nově nalezený koníček se svými neslyšícími přítelkyněmi. Od té doby tyto ženy dělají radost nejen sobě, ale i všem, koho podarují nebo kdo si jejich deky koupí.

Zdroj : TZ, commercial-news.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close