ZE SVĚTA

Neslyšící Američan přežil mrtvici

Tim Leary je neslyšící sedmapadesátiletý americký muž, který má za sebou dva ischemické záchvaty a minimrtvici.

vermont1

vermont3

Kdysi štíhlý Tim začal přibírat na váze po střední škole pro neslyšící v Brattleboro (Vermont, USA). V té době vážil 180 liber (82 kg), pak nastoupil na vysokou školu a váhově šel nahoru, až měl 250 liber (113 kg). Byl již ženatý a měl děti. V roce 2008 měl první záchvat, když se vracel z oběda. Sám pak jel 18 mil (29 km) na pohotovost. Lékaři hned věděli, že prodělal cévní mozkovou příhodu.

Začátkem roku 2010 ho postihl druhý záchvat. O dva a půl roku později přišel o svého otce a sestru, to již vážil 327 liber (148 kg). V té době si řekl, že musí změnit svůj přístup k životu i k jídlu.

Začal se více pohybovat, denně ušel asi 11 km a za půl roku shodil 80 liber (36 kg) a cítil se mnohem lépe. Díky své manželce Barbaře, která se již pátý rok zúčastňuje CrossFit běhu, začal také běhat.

vermont2

vermont4

“Měla jsem o manžela velký strach, nyní jsem s jeho životním stylem velmi spokojena. Děláme spolu pěší turistiku, plavání a setkáváme se s přáteli” řekla Barbara.

Lidé, s kterými Tim běhá, nevědí, že je neslyšící, ale on s tím nemá žádný problém. Je spokojený a má dobrý pocit, že dokázal po tolika letech nezdravého způsobu života sám sebe překonat.

Zdroj : TZ, heart.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close