ZE SVĚTA

Neptunovo divadlo v Kanadě zpřístupňuje představení i pro neslyšící

Divadlo Neptune ve městě Halifax nyní uvádí představení tlumočená do amerického znakového jazyka.

 

Nabízí neslyšícím divákům možnost vychutnat si živé divadlo. Neptunovo divadlo uvedlo poprvé tento měsíc představení Popelka.

Tlumočené představení bude uvedeno vždy jednou od každého titulu. V představení kvůli tomu nebudou žádné změny na jevišti.

 

 

Zaměstnanci divadla doufají, že tlumočení představení se bude rozšiřovat a zlepšovat. Tlumočníci z divadla usilovně pracují na tom, aby se v Neptunově divadle vyjádřili co nejlépe a srozumitelně pro všechny.

Jeden z divadelních tlumočníků je Betty MacDonaldová, která je neslyšící. Podle ní je návštěva v divadle důležitá zkušenost zejména pro děti. Také se svěřila, že toto představení byla tvrdá práce.

Tým 4 tlumočníků pracoval s 80 stranami skriptu, aby sjednotil znakování, pochopil postavy ve hře a naučil se hudbu. Je důležitá řeč těla, výraz herců a rytmus písní.

, umělecká pracovnice v divadle Neptune, uvedla, že promítají tlumočníky na zdi divadla, aby zajistili, že je každý může vidět. Také řekla, že tyto kroky jsou jen začátkem inkluze Neptunu.

 

Zdroj: ZDE , ZDE 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close