INFORMACE

Některé sportovní přenosy z olympiády budou titulkované

Dobrá zpráva pro neslyšící diváky, co se budou dívat v televizi na zimní olympiádu v Rusku v Soči. Velkou radost sluchově postiženým příznivcům sportu připravila Česká televize, která nabídne poprvé v historii ČR skryté titulky u přenosů z olympiády. Titulky zajišťuje Západočeská univerzita s firmou SpeechTech a diváci je mohou sledovat, když si v teletextu zvolí kanál 888.

2014_02_07 Titulky - sochi

Titulky vznikají tak, že u počítače sedí tzv. stínový mluvčí, jemuž jde do sluchátek hlas komentátora. Stínový mluvčí jeho projev přemlouvá do počítače, v němž je software na rozpoznání mluvy, který je naučen na hlas stínového mluvčího a automaticky převádí jeho hlas do textu. Titulky jsou sice asi o 5 vteřin zpožděny za komentátorem, ale to u sportu nevadí.

Kompletní přehled takto titulkovaných živě vysílaných pořadů se nachází na www.zivetitulky.cz.

2014_02_07 Titulky

Přenosy ze ZOH jsou označeny oranžovou barvou. První proběhne v pátek 7. února od 16 hodin ze slavnostního zahájení ZOH v Soči. Otitulkovaný bude také první hokejový zápas Česko – Švédsko ve středu 12. února. Těšit se můžete také na titulky u krasobruslení, lyžování, biatlonu, skok na lyžích a další. Neslyšící diváci budou tak moci plnohodnotně fandit našim českým sportovcům.

Zdroj: helpnet.cz, ZN

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close