Nedoslýchavý František Kocourek o Velikonocích ukončil závodní sezónu na běžkách

0

O Velikonocích ještě panovaly příznivé sněhové podmínky na běžkařské závody JeLyMan v rámci ski-tour, které ještě nakonec využil reprezentant na běžkách František Kocourek z SKIVELO neslyšících Olomouc.

kocourek

JeLyMan je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás od roku 2014. Zakončuje zimu čtyřiceti kilometrovým či dvacetikilometrovým během na lyžích z Velkého Vrbna a zpět. Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny. Tyto závody se měly konat koncem února, ale nebyl dostatek sněhu, tak byly přeloženy na Velikonoce od 25. do 26. března. Na Velký pátek Kocourek zkusil disciplínu na 20 km volnou technikou, ve které skončil celkově 29. z 90 startujících, v jeho kategorii byl na 14. místě. Kocourkovi se nejelo vůbec dobře, bylo to doslova vyčerpávající a závod málem nedokončil, protože byl po nemoci. Druhý den se spolu s otcem zúčastnili závodu na 40 km klasickou technikou. Kocourek skončil na 29. místě z 170 startujících a v kategorii skončil na 17 místě. V tomto závodě už se mu jelo o něco lépe, protože od startu držel pravidelné vysoké závodní tempo a na závěrečných 5 km se mu podařilo ještě zlepšit celkové umístění. Sám byl překvapen a potěšen, že se mu takto podařilo ze sebe ještě víc vymáčknout na posledním desátém závodu v této běžkařské sezóně.
Zdroj: TZ, František Kocourek, ski-tour.cz