Naši fotbalisté v Maďarsku museli zvládnout zápas v deseti

0

Česká fotbalová reprezentace neslyšících se pilně připravuje na Mistrovství Evropy v Německu, které odstartuje za tři měsíce. Je třeba, aby se hráči setkávali a společně potrénovali na soustředěních, odehráli několik přátelských zápasů. O minulých zápasech jsme vás již informovali. O víkendu 13. – 15. března opět nelenili.

V pátek večer se všichni vybraní hráči, včetně širšího výběru sjeli do Břeclavi, aby si dali trénink před přátelským zápasem, který je čekal v sobotu v Maďarsku. Druhý den ráno se všichni vydali do města Györ. Ve 13 hodin na hřišti vedle prvoligového domácí klubu začal výkop českého reprezentačního celku proti maďarské reprezentaci neslyšících. Naneštěstí pro naše fotbalisty ke konci 1. poločasu vyfasoval brankář Daniel Mikula červenou kartu za faul v brankářské zóně. Faul byl nespravedlivý, jenomže rozhodčí rozhodl takto a naši muži museli zápas dotáhnout v deseti hráčích. Bylo to pro ně náročné. Naši fotbalisté předvedli perfektní přihrávky, jenomže střelby z dálky se jim nedařily. V prvním poločase už prohrávali 0:2. V druhém poločase zápas neotočili a celkově prohráli 0:3. Prohra naše hráče dost mrzela, ale přesto se na ME těší a věří, že předvedou dobrý výkon.