Naše česká neslyšící fotbalová reprezentace hrála přátelský zápas proti silné Anglii

0

Fotbalová reprezentace ČR neslyšících měla v neděli 20. dubna přátelský zápas proti Velké Británii. Reprezentační tým Velké Británie v Evropě i ve světě odehrál spoustu úspěšných zápasů. I v tomto zápase hráli profesionálně a velmi dobře.

V přátelském zápase se naše česká fotbalová reprezentace neslyšících skládala ze 17 hráčů, dvou trenérů, jednoho vedoucího a maséra.

2014_04_24-Přátelský-zápas-ČR-ANGLIE-1-e1398347733460
Skorkovský, Nelhybel, Žmolík, Rybníček, Gajdošík, Šarf

Holý, Benda, Novotný, Džilič, Luňák

Cílem přátelského zápasu byla příprava hráčů na kvalifikační utkání o postup na Mistrovství Evropy neslyšících v Německu v roce 2015. Tým ze zahraničí byl proto pro českou reprezentaci nejen výzvou, ale i průpravou na důležitý zápas proti Řecku.

Jak naši hráči dopadli proti reprezentantům z Velké Británie? V průběhu prvního poločasu dlouho nepadl žádný gól. Teprve ve 40. minutě, kdy hráč Velké Británie proměnil trestný kop. Říká se, že Britové dávají rohové góly a tentokrát to byla i pravda! Britský hráč dal krásný gól obloukem do pravého rohu české branky. Výsledkem prvního poločasu tedy bylo 0:1 pro Velkou Británii.

2014_04_24-Přátelský-zápas-ČR-ANGLIE-2-e1398347695217

Po přestávce se hrál druhý poločas, kdy ve 46. minutě  nastoupil na hřiště místo M. Skorkovského A. Hubáček. Český tým s čerstvým A. Hubáčkem se snažil skórovat, ale nedařilo se mu. Po 67. minutě vyčerpaného V. Nelhybela vystřídal O. Jeřábek a za minutu se britskému hráči podařilo utéct našim hráčům. Ani brankář, jako poslední obranná linie, proti britskému hráči neuspěl, a tak v 68. minutě padl druhý britský gól do naší branky.

Čeští hráči se snažili do konce zápasu vyrovnat nebo aspoň skórovat, ale neuspěli. V 75. minutě se M. Novotný zcela fyzicky vyčerpal a vystřídal ho A. Papoušek. Stejně tak v 83. minutě místo V. Rybníčka zaskočil M. Němec. Češi sice toužili po remíze, ale silnou britskou obranu překonat nedokázali. Celkově tedy tým Velké Británie zvítězil nad naším českým týmem.

2014_04_24-Přátelský-zápas-ČR-ANGLIE-3-e1398347706384

Čeští hráči z toho ale nebyli naštvaní. Spíš naopak byli mile překvapeni, že se na ně přišlo podívat 164 diváků. Ti jim během zápasu pořádně fandili.

Trenér české fotbalové reprezentace neslyšících řekl, že celkový průběh zápasu byl na dobré úrovni. Podařilo se jim udržet nízké skóre proti tak silnému týmu, jakým je tým Velké Británie. Ale taky divákům sdělil, že je trochu smutný. Že zatím jako trenér neuspěl, když se českému týmu pod jeho vedením už dvakrát nepodařilo porazit tým ze zahraničí.

Zápas proti Velké Británii byl sice jenom přátelský, ale Čechy brzy čeká důležitý zápas proti Řecku. Pokud se české fotbalové reprezentaci neslyšících podaří porazit řecký tým neslyšících reprezentantů, tak se kvalifikuje na postup na ME 2015 v Německu.

Důležitý fotbalový zápas se bude konat v sobotu 10. května 2014 od 15 hodin opět na stejném místě, v Praze na hřišti SK MOTORLET PRAHA, Butovická 592/35. Pojďte se podívat a fandit jim!

2014_04_24-Přátelský-zápas-ČR-ANGLIE-4-e1398347717301

Přátelský zápas ČR – VB

Branky: 40′ Rooy, 68′ Clarke z Velké Británie

Žluté karty: 82′ Žmolík L.

Červené karty: žádné

Diváků: 164

Sestava České republiky: Šarf Patrik – Gajdošík Tomáš, Žmolík Lubomír, Holý David, Nelhybel Petr – Džilič Muriz, Novotný Milan, Luňák Martin, Skorkovský Michal – Rybníček Vojtěch, Benda Lukáš

Střídání:  46′ Hubáček Andreas (Skorkovský M.), 67′ Jeřábek Ondřej (Nelhybel P.), 75′ Papoušek Adam (Novotný M.),
83′ Němec Marek (Rybníček V.)

Náhradnicí: Brabec Michal, Mikula Daniel

Zdroj: J. Kolíska