Z DOMOVA

Nádraží Roztoky u Prahy bude v novém a zmizí bariéry

Nádraží Roztoky u Prahy na hlavní trati z Prahy do Drážďan bude celé přestavěno na moderní a pohodlné prostory. Pro cestující bude bezpečnější přístup k vlakům.

Správa železniční dopravní cesty (zkratka SŽDC) hledá firmu, která projekt uskuteční. Celková oprava se odhaduje na částku 184 milionů korun. Ředitel odboru příprav staveb SŽDC Petr Hofhanzel uvedl, že cestující budou mít více pohodlí, vyšší kvalitu odbavení a celkovou bezpečnost pohybu v železniční stanici.

Lidé na vozíčku či neslyšící a nevidomí se budou moci pohybovat po nádraží bez obav. Organizátor pražské hromadné dopravy Ropid uvádí, že stanicí denně projde 2765 lidí a zastavuje tu až sedm desítek vlaků.

SŽDC chce v Roztokách využít novelu stavebního zákona, která dovoluje sloučit územní a stavební řízení do jedné žádosti, čímž by se celý průběh urychlil. Zrekonstruování stanice ulehčí cestování zdravotně postiženým i maminkám s kočárky.

Je naplánováno nové zastřešené nástupiště, výtahy a modernizace podchodu. Kamerové systémy se postarají o bezpečnost. Pro cestující zřídí nový rozhlas či informační a orientační systém.

Zdroj: TZ, www.denik.cz. Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close