Na zlatou medaili z MČR jsem si dělala zálusk hodně dlouho

0

První zlato na MČR!

Neslyšící osmadvacetiletá lyžařka Tereza Kmochová se umístila v sobotu 23. března na Mistrovství České republiky alpských lyžařů ve Špindlerově Mlýně v kategorii slalom na prvním místě. Jde o její první titul (první zlatou medaili) v této prestižní soutěži. Lyžařku na druhém místě porazila Kmochová o pouhé tři desetiny vteřiny.

Pátek 22. března a obří slalom

V pátek 22. března začalo mistrovství obřími slalomy mužů a žen. Zúčastnila se ho i Tereza Kmochová. Obří slalom je její silnější disciplína. V tomto závodu ale dojela jako třetí. Na předchozích MČR z minulých let vždy získala nějakou medaili (stříbrnou nebo bronzovou), ale nikdy zlatou. Proto si na ni dělala zálusk hodně dlouho, ale vždycky jí unikla. V sobotu na závodech ve slalomu se jí splnil sen. Tiché zprávy se zeptaly Terezy Kmochové na její pocity z ulovené zlaté medaile. Odpověděla, že je nadšená, že se jí konečně povedlo vyhrát titul mistryně republiky.

Tereza Kmochová je naší nejúspěšnější lyžařkou. Nedávno si splnila sen a zúčastnila se  Světového poháru, kde dojela do cíle na 54. místě.

Jaké jsou její lyžařské plány?

Tereza Kmochová odpověděla pro Tiché zprávy, jaké jsou její lyžařské plány. Ještě jí zbývá pár FIS závodů tuto sezónu. Pak se začne připravovat a soustředit se na letošní zimní Deaflympiádu, která se bude konat v Itálii. Podle jejích slov je to její největší motivace a bude se snažit obhájit svých pět zlatých medailí z poslední Deaflympiády v roce 2015 v Rusku. Tereza Kmochová doufá, že příprava proběhne dobře a že ji nezbrzdí žádné zranění.

Zdroj: TZ, Sport.ceskatelevize.cz, Czech-ski.com, foto: Facebook Terezy Kmochové