Z DOMOVA

Na webu jsou videozáznamy přednášek z konference INSPO 2019

Na 19. ročníku konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami zaznělo 30. března 2019 v Kongresovém centru Praha během společného dopoledního programu a ve třech odpoledních sekcích celkem 24 přednášek.

Největší a nejvýznamnější česká konference tohoto zaměření představila nejnovější české i zahraniční aplikace, programy a pomůcky usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením.

Neměli jste možnost zúčastnit se osobně konference? Lákalo by vás zhlédnout nějakou přednášku i nyní? Nezoufejte, na webu jsou nyní nově k dispozici videozáznamy z přednášek. A nejenom to. Najdete tam i videoreportáž z konference s titulky a podrobný popis jednotlivých přednášek. Přednášející přispěli svými příspěvky do sborníku, ve kterých autoři popisují danou problematiku do větších podrobností než mohli během časové omezené přednášky.

Videozáznamy z přednášek jsou nyní k dispozici pro zájemce na webu konference. Pořídilo je již tradičně Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity, které zpracovává videozáznamy přednášek již od roku 2013. Videa jsou zpřístupněna i zájemcům se sluchovým postižením, neboť kromě prezentace a samotné přednášky obsahují také titulky a tlumočení do českého znakového jazyka.

Jaká témata zazněla na konferenci v sekci pro osoby se sluchovým postižením?

  • Aleš Pražák, Západočeská univerzita: Skryté titulky k živým televizním pořadům
  • Tomáš Portych, Česká unie neslyšících: Zkvalitnění přepisu s nástrojem Text on Top
  • Jana Hrmová, Centrum pro dětský sluch Tamtam: Aplikace Medvěd – Znakujte s Tamtamem
  • Jan Wirth: DeafTravel – online platforma poskytující prohlídky turistických atrakcí prostřednictvím videí se znakujícím průvodcem
  • Jan Fikejs, Masarykova univerzita: Znakový slovník? Jedině Dictio!
  • Robert Jungmann, Signslate: Váš osobní tlumočník v mobilu

Videozáznamy najdete ZDE.

Vedle videozáznamů jsou na webu také příspěvky přednášejících do sborníku, ve kterých autoři často popisují danou problematiku do větších podrobností než mohli během časově omezené přednášky.

Ke zhlédnutí ZDE.

Videoreportáž z konference je otitulkovaná a najdete ji ZDE.

Zdroj, foto: Inspo.cz, Helpnet.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close