Z DOMOVA

Na magistrátu v Pardubicích pomůže sluchově postiženým tlumočník

V Pardubicích na magistrátu města mizí další bariéra, tentokrát v komunikaci na úřadech se sluchově postiženými. Ti mohou své požadavky vyřizovat bez problému pomocí nové služby Tichá linka.

Službu zajišťuje obecně prospěšná společnost Tichý svět. V rámci magistrátu města Pardubice funguje tato služba non-stop bez nutnosti objednání. Navíc je zcela zdarma.

Klient se může dostavit přímo na úřad sám nebo s příslušným pracovníkem úřadu, který vyřizuje jeho požadavek. Přijde jedna z proškolených pracovnic s notebookem, pomocí něhož se společně přihlásí k Tiché lince a vyřídí vše potřebné. Vždy se však musí jednat o komunikaci mezi úřadem a klientem. Tichou linku na magistrátu města nelze využívat pro soukromé účely.

Tichá linka se nachází přímo na odboru sociálních věcí, tedy na adrese U Divadla 828, ve 2. patře, v kanceláři č. 205. Fungování linky a komunikaci zajistí tlumočník znakového jazyka či přepisovatel mluvené řeči.

Neslyšící klienti si pro tuto službu mohou na pobočce společnosti Tichý svět v Bělehradské ulici vyžádat speciální kartičku. Dostanou tam veškeré informace, jak mohou službu tlumočení/přepis využívat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close