Z DOMOVA

Na Liberecku mizí bariéry

 

V Libereckém kraji mizí stále více bariér, které komplikují život lidem se zdravotním postižením. Týká se to i neslyšících a nedoslýchavých.

Mapa Libereckého kraje

Například na jabloneckém magistrátu mají lidé s poruchou sluchu možnost dorozumět se s úředníky přes tlumočníka znakového jazyka. Navíc v informačním centru v přízemí radnice je k dispozici tablet s on-line tlumočením.

Tablet s on-line tlumočením

Tablety pro dorozumívání mají také v Liberci. Na libereckém magistrátu mnoho lidí využívá službu pro osoby s postižením sluchu a řeči. Tuto službu každou středu mezi 9. a 10. hodinou zajišťuje speciální pracovník.

Krajský úřad v Liberci

Zařízení pro komunikaci s neslyšícími mají i na krajském úřadu, kde právě chystají novinku. Dosud se dalo s tlumočnicí znakového jazyka spojit přes tablet pomocí aplikace Skype. V těchto dnech se přechází na aplikaci Tichá linka.

Aplikace Tichá linka

Několikrát do roka se do znakového jazyka překládá i představení v Malém divadle v Liberci. Zařízení pro neslyšící je k dispozici také v jabloneckém divadle.

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

Bezkonkurenční nabídku v oblasti služeb pro lidi s vadami zraku či sluchu pak nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci. K dispozici má hned několik pracovníků, kteří ovládají znakový jazyk. Sama knihovna tyto kurzy pořádá i pro veřejnost.

Krajská vědecká knihovna v Liberci

Zdroj: www.liberecky.denik.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close