Na atletickém mistrovství ČR neslyšících byly předvedeny skvělé výkony

0

V neděli 31. května na vítkovickém atletickém stadiónu v Ostravě proběhlo Mistrovství České republiky v atletice neslyšících. Sportovní klání připravil neslyšící klub SSK Vítkovice ve spolupráci s domácími slyšícími pořadateli. Atleti závodili za své kluby – domácí Vítkovice, SportNES Ostrava, SKN Hradec Králové, SKN Brno, SK SKIVELO Neslyšících Olomouc a SK Olympia Praha SPS v různých disciplínách  a v různých věkových kategoriích od žáků/ žákyň až po kategorie muži/ ženy.

Všichni závodili čestně a snažili se podat své nejlepší maximální výkony. Výsledky můžete shlédnout zde na odkazu.

atletika

Padly také nové rekordy. Vznikly dva nové české rekordy mladších žáků díky Matěji Ponocnému z SK SKIVELO Olomouc, který doběhl v závodu na 150m v čase 20,28s a v hodu kriketovým míčkem se blýskl výkonem 48,56 metrů.

Dvaadvacetiletý reprezentant Michal Stanovský ze SportNES Ostrava, který nedávno získal Cenu nejlepšího handicapovaného atleta za Ostravu, si zopakoval dvojnásobný titul mistra ČR v běhu na 1500 a 3000m. Zlepšil svůj osobní rekord v běhu na 3000m. Letos doběhl v čase 9:30,25, vloni měl čas o 8 vteřin horší (9:38,98). Zařadil se tak na třetí místo v dlouhodobých tabulkách ČR neslyšících.

Michal 4
Běžec Michal Stanovský

I další závodníci mohli být pyšní na své výkony. Žák Ondřej Franěk z SK Olympia Praha v běhu na 60m doběhl do cíle v čase 7,8 vteřin a žákyně Alice Procházková ze SportNES Ostrava v běhu na 800m získala první místo díky času 2:53,20.

Zdroj: TZ, P. Kaut, online.atletika.cz