ZE SVĚTA

Mladý muž navštívil KFC v Malajsii, ve kterém pracují neslyšící zaměstnanci.

Mladý neslyšící muž Jason se nedávno rozhodl navštívit KFC v Malajsii, ve kterém pracují neslyšící zaměstnanci. Jason restauraci KFC slovně ohodnotil a také provedl rozhovory s několika neslyšícími zaměstnanci.

Když Jason vstoupil do restaurace, první co viděl, byla velká nástěnka, na které se psalo, že restaurace je provozována sluchově postiženými zaměstnanci.

Jason neměl radost z výrazu ,,sluchově postižení” a přál si, aby tam byl výraz ,,neslyšící”. Proto se obrátil na zaměstnance KFCpožádal jej o změnu výrazu.

V restauraci zaměstnanci spolu komunikují ve znakovém jazyce, avšak najdou se i neslyšící zaměstnanci, kteří neumí znakový jazykkomunikují pomocí odezírání.

Jednoho dne začal pracovat jeden neslyšící člověk v KFC. Jakmile slyšící zaměstnanci viděli, že neslyšící dokáží pracovat, tak začali zaměstnávat více a více neslyšících lidí.

Co je zajímavé? Neslyšící zaměstnanci mají ubytování v bytech nad restaurací KFC!

Jason viděl více mladých zaměstnanců. Tvrdí, že pro neslyšící je dobré začít se zaměstnáním v takovém podniku, poté postupně získávat zkušenosti a časem se ucházet o jinou práci.

Zaměstnanci tvrdí, že je občas těžké se na něčem domluvit se slyšícím šéfem. Také je práce časově náročná.

Rozhovor s neslyšícími zaměstnanci.

Zdroj: www.facebook.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close