Hlavní / Aktuality / Sport / Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě zahájeno a už máme první medaili!

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě zahájeno a už máme první medaili!

Předevčírem, v pondělí 3. srpna v Plzni bylo oficiálně zahájeno 13. Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě neslyšících. Do západočeského města se sjelo 54 střelců a střelkyň z dvanácti evropských zemí. Nejpočetnější skupinu tradičně tvoří Rusové a Ukrajinci, ale početná skupina k nám přijela i ze sousedního Německa. Českou republiku reprezentuje pouze jeden závodník – Marek Bartošek, který z letní Deaflympiády v Sofii v roce 2013 přivezl tři medaile a tudíž na nynějším evropském šampionátu patří mezi velké favority.

ceremoniál 1

Vlajky zúčastněných států na evropském šampionátu

Marek

Jediný český reprezentant – Marek Bartošek na tréninku

Marek Bartošek do svého první závodu – libovolná malorážka 60 ran vleže – nastoupil včera, v úterý. Nejdřív se střílela kvalifikace, odkud do finále postupovalo osm střelců a Marek Bartošek obsadil poslední postupové místo, tedy osmé. Jistě teď Vás zajímá, jak náš střelec nakonec zvládl finále? Sportovní střelba je sport velmi náročný, který vyžaduje pořádnou koncentraci a klid, správnou techniku držení pušky a hlavně přesnou mušku na terč.

závod 2

Soustředěnost na terč

Marek Bartošek si ve finále od začátku vedl dobře a jeho velkým konkurentem se stal Švýcar Thomas Moesching. V závěru se z titulu mistr Evropy nakonec radoval švýcarský střelec, ale Marku Bartoškovi připadlo krásné druhé místo! Svedl opravdu velmi vyrovnaný souboj. Švýcar nastřílel 202,8 bodů a náš deaflympionik 202,1 bodů. K evropskému zlatu mu chybělo pouhých 0,7 bodů, ale i tak je to pro české barvy velký úspěch! Třetí příčku obsadil Rus Artem Alzamov s 181,3 body. Tiché zprávy se z úspěchu Marka Bartoška upřímně radují a gratulují.

závod 5

Marek Bartošek sleduje na monitoru celkový součet nastřílených bodů

závod 6

Tak to vyšlo a má stříbro!

závod 8

Marek Bartošek již s medaili na krku na stupni vítězů se Švýcarem a Rusem

Ve včerejší den proběhly další závody. Stejnou disciplínu v ženské kategorii ovládly Rusky, které obsadily všechny tři medailové pozice. Dále se soutěžilo v 50m pistole, kde zvítězil Ukrajinec před dvěma Rusy. Rovněž se rozdaly medaile pro týmy. Výsledky můžete nalézt přímo na domovské stránce evropského šampionátu.

závod ženy

Závod žen v libovolné malorážce 60 ran vleže

závod 10

Ukrajinský účastník soutěže v 50m pistole

Dnešní den je pro našeho střelce odpočinkový a bude se tak připravovat na svoji zítřejší disciplínu – vzduchová puška 60 ran vestoje.

Zdroj: TZ, ecdeafshooting2015.cz, J. Klein (fotografie)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

*

x

Další

Golf Marathon podpoří nadační fondy

  Chcete si vyzkoušet atraktivní sport a podpořit dobrou věc? Zúčastněte ...