ZE SPORTU

Mistrovství ČR neslyšících v orientačním běhu

Ilustrační foto

Mistrovství ČR neslyšících v orientačním běhu se uskutečnilo na státní svátek 1. května 2019. Akce proběhla v Mostku – nachází se v okrese Trutnov, a zúčastnilo se celkem 12 osob, z toho 5 žen a 7 mužů. Všechny osoby jsou členy občanského sdružení ČSNS (Český svaz neslyšících sportovců). Závodní terény byly trochu kopcovité, sportovci někdy narazili i na kameny.

V ženské kategorii se vítězkou stala Marie Pangrácová z klubu SK Olympia Praha. Na druhém místě doběhla Anna Pangrácová a na třetím Lenka Hornová, obě jsou z týmu SK SKIVELO Olomouc.

Jak to dopadlo v mužské kategorii? Vítězem mužské kategorie se stal nejzkušenější dlouholetý orienťák Josef Procházka. Na druhém místě se umístil Jan Semerád a jako třetí do cíle doběhl Jaroslav Vondrouš. Jako poslední skončil Pavel Pastrnka, který si zapomněl vzít buzolu, ale i přes to doběhl do cíle. Buzola je jednoduchý přístroj pro orientaci a navigaci v terénu. Všichni muži jsou z klubu SK SKIVELO Olomouc.

Všichni vítězové dostali diplomy, medaile a věcné ceny při vyhlášení.

Zdroj: csns-sport.cz , foto: neorienteering.org.uk

Jeden komentář

1. Neskončil jsem jako poslední ale pátý ze sedmi!! Na www svazu ČSNS uveden jinak tzn bez umístění „Klobouk dolů Pavlovi Pastrnkovi, zapomněl si vzít buzolu, ale i tak našel všechny kontroly a doběhl do cíle. „