Hlavní / Aktuality / Sport / Mistrovství ČR neslyšících v MTB Cross Country

Mistrovství ČR neslyšících v MTB Cross Country

V nedělní prosluněný den 11. června se uskutečnilo Mistrovství ČR neslyšících v MTB Cross Country na 22 km u rozhledny Bára, Chrudim Podhůra.

Tyto závody byly i na počest zemřelého třiadvacitiletého Michala Vrány, který měl smuteční obřad v pátek 9. června.

Při vyhlašování vítězů se držela minuta ticha jako vzpomínka na bývalého závodníka, který se těchto závodů také v minulosti zúčastňoval.

Samotný závod se celkově vydařil. Neslyšící závodníci podávali výkony vyrovnané se slyšícími.

Na technicky náročné trati Cross Country s počtem 5 kol a celkovým převýšení 560 m nejlépe zajel Jan Čapek s časem 1:19:00. Za ním se umístil reprezentant na běžkách František Kocourek s časem 1:21:54. Bronzové umístění obhájil reprezentant v cyklistice Roman Dohnal s dosaženým časem 1:23:17.

Rozhledna Bára

Mezi ženami byla jediná neslyšící účastnice a to Michaela Fridrichová, která závod dokončila, přičemž pro ženy byl stěžejní výkon celý závod absolvovat.

Všichni neslyšící závodníci jsou ze SK Skivelo Olomouc.