ZE SPORTU

Mistrem Evropy ve fotbale neslyšících se stal poprvé stát z Východu

Od 2. – 15. června se konal 9. ročník Mistrovství Evropy ve fotbale neslyšících v řeckém městě Heraklion. Zúčastnilo se 16 týmů z různých států. Naše Česká republika se nezúčastnila, protože v roce 2018 nepostoupila z kvalifikačních zápasů na Mistrovství Evropy.

Nejprve se odehrály zápasy ve 4 skupinách. Po odehrání se do čtvrtfinále dostaly týmy z Turecka, Řecka, Německa, Anglie, Ukrajiny, Ruska, Itálie a Irska. Z jejich zápasů do semifinále postoupilo Řecko, Německo, Ukrajina a Irsko. Ostatní týmy hrály o umístění na 5. – 8. místě.

Nejprve proběhly zápasy o 5. – 8. místo. Na 7. místě skončila Anglie, protože v zápase vyhrála nad Itálií 4:2. V zápase o 5. – 6. místo vyhrálo Turecko nad Ruskem 2:1.

Zápas o 7. místo

Itálie – Anglie 2:4

Zápas o 5. místo

Rusko – Turecko 1:2

V semifinále domácí Řecko prohrálo s Německem 0:1 a Irsko prohrálo s Ukrajinou 0:1. Do finále tak postoupily týmy z Ukrajiny a Německa a do zápasu o 3. místo postoupilo Řecko a Irsko.

Semifinále

Řecko – Německo 0:1

Irsko – Ukrajina 0:1

V zápase o 3. místo proti sobě stanuly týmy z Řecka a Irska. Zápas skončil výhrou domácího mužstva 3:1.

Zápas o 3. místo

Řecko – Irsko 3:1

Ve finále se proti sobě střetla Ukrajina s Německem. Ukrajina vyhrála 2:0 a stala se tak poprvé v historii Mistrem Evropy ve fotbale neslyšících. Na druhém místě se umístilo Německo a třetí byl domácí tým z Řecka. Pro Řecko to byla také první výhra v historii.

Finále

Ukrajina – Německo

2:0

Slavnostní předání cen skončilo předáním vlajky European Deaf Sport Organization (EDSO) příští hostitelské zemi, kde se bude konat Mistrovství Evropy ve fotbale – tou se stalo Turecko.

Konečné pořadí:

1.       Ukrajina

2.       Německo

3.       Řecko

4.       Irsko

5.       Turecko

6.       Rusko

7.       Anglie

8.       Itálie

Zdroj, foto: Facebook – European Deaf Football Championship Heraklion 2019, Eurodeafcrete2019.eu/en

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close