Z DOMOVA

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a snímek Hluché dny

V Karlových Varech se každoročně koná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník se bude konat ve dnech 28. 6. – 6. 7. 2019.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. MFF Karlovy Vary je určen laické i odborné veřejnosti.

Řadu filmů zhlédnou diváci exkluzivně pouze na MFF Karlovy Vary, některé se díky festivalovému uvedení dostanou do české či zahraniční distribuce, na televizní obrazovky nebo do programu jiných festivalů.

Česko-slovenský film Hluché dny

Na letošním festivalu bude představen česko-slovenský film Hluché dny od slovenského režiséra Pavola Pekarčíka (Pavol Pekarčík). Hrdinové čtyř příběhů snímku Hluché dny mají každý své vlastní sny a touhy. Jedno však mají společné: žijí na okraji společnosti a jejich vnitřní svět je o něco uzavřenější. Jsou totiž neslyšící. Jedná se o film na pomezí fikce a dokumentu, ve kterém se neslyšící romské děti pohybují ve svém autentickém prostředí, do nějž režisér Pekarčík citlivě zasadil drobné příběhy, zrcadlící jejich vnitřní život.

Česko-slovenský snímek Hluché dny vypráví čtyři příběhy neslyšících Romů

Jaké filmy ze světa neslyšících nabídl loňský ročník festivalu?

V loňském roce se na festivalu promítaly dva filmy o neslyšících. Prvním filmem byl dvacetiminutový snímek z Velké Británie – Tiché dítě a druhým americkým snímkem byl  Nevidím zlo, neslyším zlo.

Tiché dítě je filmové drama, natočené v roce 2017, o čtyřleté neslyšící uzavřené dívce Libby, která žije v rodině se dvěma staršími sourozenci. Do jejího života pak vstoupí sociální pracovnice Joanne, která ji naučí komunikovat.

Tiché dítě 

Nevidím zlo, neslyším zlo je komediální a kriminální film natočený v roce 1989. Příběh je o dvou mužích – Wally je nevidomý, drzý a hlučný, Dave naopak neslyšící, tichý a má uhlazené vystupování. Přímo před nimi dojde k vraždě a oba jsou jedinými svědky vraždy.

Nevidím zlo, neslyším zlo

Zdroj: kviff.com, csfd.cz

2 Komentáře

  1. Ahoj – abych Vase informace uvedla na pravou miru, vloni se na filmovem festivalu v Karlovych Varech promitaly nejen dva, ba dokonce celkem 7 filmu o neslyšících… Praveze sekce „Lide odvedle“ vloni byla venovana lidem se sluchovym postizenim. Psali jsme o tom v UNII číslo 9-10/2018.

  2. Děkujeme za komentář. Škoda, že jsme článku v Unii nevěděli, určitě bychom se o tom zmínili 🙂 Děkujeme za informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close