INFORMACE

Mezinárodní dobrovolnický projekt i pro neslyšící.

Chcete se stát neslyšícím dobrovolníkem v mezinárodním projektu? Láká vás poznat novou zemi i nové přátelé? Učíte se mezinárodní znakový systém? Pravě INEX – Sdružení dobrovolných aktivit v Praze v rámci Mezinárodního dobrovolnického projektu nabízí místa i pro neslyšící zájemce.

Jedním z neslyšících dobrovolníků je i Monika Nováková. Již v minulosti se několikrát zúčastnila mezinárodních workcampů. Letos Monika zastupuje Českou republiku na mezinárodním projektu ve Španělsku. Tento workcamp je zaměřený na archeologické práce na zřícenině hradu z 12. století St. Iscle ve VidreresI. Zúčastní se ho celkem 11 států – Itálie, Francie, Belgie, Arménie, Španělsko, Ukrajina, Mexico, Bělorusko, Turecko, Japonsko a náš stát Česká republika. Skupinu tvoří 21 lidí plus 5 vedoucích. Všichni jsou slyšící, za ČR je tam i jeden slyšící dobrovolník. Pro neslyšícího dobrovolníka z ČR je přítomen místní tlumočník do mezinárodního znakového jazyka.

Další výhodou tohoto projektu je, že díky podpoře programu Erasmus je dobrovolníkovi poskytnuta finanční podpora na dopravu, kapesné a pojištění. Místo dobrovolníka je vhodné pro neslyšící ve věku 18-29 let, který bude mít zájem o aktivní zapojení do všech částí projektu a poznávání lidí z různých zemí. Více informací na webových stránkách Inex.

Zdroj: TZ, inexsda.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close