Z DOMOVA

Městský úřad Znojmo spustil Tichou linku pro neslyšící

Městský úřad Znojmo se zapojil do projektu s názvem Bezbariérová komunikace pro neslyšící, který má za cíl pomáhat neslyšícím v komunikaci při vyřizování úředních záležitostí prostřednictvím aplikace Tichá linka. Městský úřad Znojmo se tak připojil k dalším úřadům v České republice, kde mohou neslyšící využít tuto službu. Mezi úřady, kde je Tichá linka zpřístupněna, jsou například Úřady některých městských částí v Praze, Městský úřad v Litoměřicích, Jirkově, Chebu, Prachaticích nebo v Hustopečích.

Městský úřad Znojmo 


Jakub Malačka

Tento projekt zaštiťuje nezisková organizace Tichý svět, o. p. s., která se zaměřuje na osoby se sluchovým postižením. „Snažíme se neustále zkvalitňovat služby městského úřadu. Lidé se sluchovým postižením trpí komunikační bariérou a my se za pomoci této služby chceme pokusit o její prolomení,“ vysvětluje místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Jakub Malačka, místostarosta Znojma, se chce pokusit za pomoci Tiché linky prolomit komunikační bariéru

Městský úřad zakoupil tablet a přes webové stránky www.tichalinka.cz byl bezplatně zaregistrován do systému Tichá linka. Tablet bude lidem primárně přístupný na podatelně městského úřadu na ulici Obroková 1/12, kde byli neziskovou organizací proškoleni dva zaměstnanci úřadu k užívání této aplikace. Systém nabízí neslyšícím dvě možné služby – online tlumočení ve znakovém jazyce nebo přepis mluvené řeči do textu. Služba bude občanům samozřejmě nabízena zcela zdarma.

Projekt Bezbariérová komunikace pro neslyšící je podpořen z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Služba je pro klienty i úřady zdarma, tudíž záleží na městech a obcích, zda se k projektu připojí. Hlavním cílem projektu je podpořit bezbariérovou komunikaci neslyšících osob s pracovníky veřejné státní správy v Jihomoravském kraji prostřednictvím aplikace „Tichá linka“.

Zdroj, foto: parlamentnilisty.cz, Znojemský deník, Tichá linka

2 Komentáře

  1. Děkujeme za zřízení linky.Budou využívat naše neslys.deti a jejich přátelé.Sekulovi

  2. DĚKUJEME ZA ZŘÍZENÍ, A TO CO DĚLÁTE PRO NESLYŠÍCÍ OBČANY, URČITĚ BUDEME VYUŽÍVAT. SEKULOVI neslyšící

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close