ZE SVĚTA

Městská rada odmítla poskytnout nedoslýchavému muži tlumočníka

Ilustrační foto

V Clevelandu (město v Ohiu v USA) odmítla městská rada v lednu 2019 na svých schůzkách nadále poskytovat tlumočníka znakového jazyka pro nedoslýchavého muže.

Tlumočník znakového jazyka byl nedoslýchavému muži poskytován od října 2017.

Důvodem neposkytnutí tlumočníka znakového jazyka je, že nedoslýchavost muže není natolik závažná. Dalším důvodem je velmi drahá služba (poskytování tlumočníka znakového jazyka) pro městskou radu.

Nedoslýchavý dostal 19. 1. 2019 dopis od sekretářky městské rady, že mu tlumočníka nebudou poskytovat, ale koupili mu sluchátka, které zesilují zvuk.

Nedoslýchavý muž tvrdí, že sluchátka mu nepomáhají. Také se mu nelíbí, že městská rada učinila rozhodnutí o koupi sluchátek bez něj.

Nedoslýchavý muž údajně nemá tak velkou ztrátu sluchu, jak tvrdil při přijetí do funkce. Po této situaci podal nedoslýchavý muž stížnost u Národního sdružení pro neslyšící.

Členové rady si všimli, že nedoslýchavý muž komunikoval s kolegy prostřednictvím telefonu, aniž by používal zařízení, které přepisuje hlasové zprávy do textu. Také během schůzí vypozorovali, že nedoslýchavý muž tlumočníka znakového jazyka ignoroval.

Ilustrační foto

Rada se vyjádřila, že vzhledem k této situaci je lepší zaplatit jednorázově za sluchátka, než platit hodinové sazby tlumočníka.

Zdroj: ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close
Close