MČR neslyšících v tenisu vyhrál neznámý tenista, který hrál na turnaji mezi neslyšícími poprvé

0

Opět po roce se v sobotu 11. července konalo Mistrovství České republiky neslyšících v tenisu, které pořádal sportovní klub Olympia Praha. Mistrovství bylo přístupné pro muže, ženy a mládež, ale přihlásilo se jen deset mužů, tudíž kategorie žen a mládeže byly zrušeny.

obrázek tenis

Do finále se probojoval Vít Procházka z SK Olympia Praha, dlouholetý hráč a několikanásobný mistr neslyšících a Martin Truhlář, rovněž člen SK Olympia Praha, který se v tomto turnaji mezi neslyšícími objevil poprvé. Jak dopadl jejich finálový souboj? Martin Truhlář porazil Víta Procházku 6:3, 6:2 a získal tak zlatý pohár. Druhé místo tedy připadlo Vítu Procházkovi.

Hodnocení muži

O 3. místo hrál předloňský mistr republiky Roman Lupoměský, který se střetl s Lukášem Popelkou z SKN Brno a zvítězil nad ním 6:1 a 6:3. Roman Lupoměský se tak mohl radovat z 3. místa a Lukášovi Popelkovi připadlo čtvrté místo.