Hlavní / Aktuality / Sport / Matěj Ponocný je nejlepším hendikepovaným sportovcem Libereckého kraje

Matěj Ponocný je nejlepším hendikepovaným sportovcem Libereckého kraje

Nejlepším hendikepovaným sportovcem Libereckého kraje za rok 2017 se stal Matěj Ponocný z Rokytnice nad Jizerou.Teprve patnáctiletý neslyšící mladík je všestranně zaměřený. Věnuje se atletice, alpskému lyžování, fotbalu i futsalu.

Matěj Ponocný

Vloni Matěj dosáhl několika pozoruhodných úspěchů. Hned začátkem minulého roku na Evropském poháru neslyšících juniorů v lyžování v Rakousku vybojoval dvě 3. místa (v super G a ve slalomu). Stejně se mu dařilo i v německém Garmisch – Partenkirchenu.

Matěj Ponocný na bronzovém stupínku

Matěj Ponocný byl skvělý i mezi muži. Na Mistrovství ČR v Koutech nad Desnou v obřím slalomu získal zlato v kategorii mužů a ve slalomu byl druhý.

Matěj na lyžařském svahu

V Polsku na mistrovství mládeže neslyšících atletů vyhrál v běhu na 100 i 200 metrů.

Na hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže ČR v Brně skončil Matěj Ponocný mezi slyšícími v běhu na 300 metrů celkově třetí ve vynikajícím čase 37,60 vteřiny. V běhu na 60 metrů obsadil čtvrté místo, když jeho nejlepší čas byl 7,13 vteřiny. V obou případech šlo o nový český rekord neslyšících starších žáků.