SPORT

Lyžař Kocourek absolvoval extrémně dlouhý závod v Itálii

Sluchově postižený reprezentant v běžeckém lyžování František Kocourek z SK SKIVELO neslyšících Olomouc má úspěšně za sebou extrémně dlouhý závod v italských Dolomitech.

 

Mapa s trasou závodu

V neděli 28. ledna se postavil na start 45. ročníku Marcialongy, která v délce 70 kilometrů vede z Moeny přes Canazei do Cavalese v oblasti Val di Fassa a Val di Fiemme. Společně s Kocourkem se do bílé stopy vydalo dalších 7400 závodníků včetně jeho otce a přátel.

 

Závodníci na trati Marcialongy

Na startu závodu byly ideální podmínky pro lyžování, modrá obloha a teploty něco málo pod nulou. Naopak v cíli už bylo výrazně tepleji, což ztížilo mazání lyží. František Kocourek od startu nasadil vyšší tempo. První krizi, kdy mu začaly docházet síly, olomoucký lyžař prožil na 44. kilometru, další asi osm kilometrů před cílem. Nakonec však vydržel a závod zvládl v čase 3:31:38.

 

František Kocourek junior (č. 615) se svým otcem a přáteli

To celkově znamenalo 287. místo, ve své věkové kategorii do 39 let skončil na 91. příčce.  S tímto výsledkem je František Kocourek spokojen a letošní závod považuje za nejvydařenější ze všech svých čtyř účastí.  

 

Čeští účastníci závodu v tričkách s dosaženými časy

Zdroj: František Kocourek, foto: archiv F. Kocourka, www.marcialonga.it

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close