ZE SVĚTA

Lidé uvěznění v několikahodinové koloně dostali pomoc od dvou žen

Jak všichni víme, počasí si s námi dělá, co chce. Tentokrát se jeho rozmary naplno projevily minulý týden ve Stockholmu, kdy v krátkém čase napadlo přes jeden metr sněhu. Takovou sněhovou kalamitu Švédové už dlouho nepamatují, naposledy byla před 100 lety.

kalamita7

1

Ve středu 9. listopadu kolem třetí hodiny bylo mnoho řidičů nuceno zůstat několik hodin ve svých autech, která utvořila dlouhou kolonu. Nepřetržitě sněžilo, foukal silný vítr, pod tíhou sněhu se lámaly větve, padaly stromy a silnice se rázem staly neprůjezdnými. Vlaky a autobusy měly velké zpoždění a docházelo k mnoha nehodám.

2

Řidiči, jejich spolucestující a rodiny se v tomto chaosu ocitli na několik hodin bez jídla a pití.

Přibližně ve stejné době se domů dostala neslyšící dívka Wilda Lorentzen. Když se ze zpráv na internetu dozvěděla, co se na silnicích děje, neváhala a rozhodla se, že jim musí pomoct. Vzala svou peněženku a šla hned do supermarketu nakoupit džusy, pečivo, sušenky a ovoce.

kalamita
Wilda

holky-na-dalnic

3

Také druhá žena Kia Holm, která celou situaci sledovala ze svého obývacího pokoje, se rozhodla pomoct. Obě ženy se navzájem neznaly, ale měly stejný cíl – pomoct lidem uvězněným v autech. Nakoupily tolik, kolik se vešlo do batohů a do tašek. Ještě předtím si na policii vyžádaly povolení, aby mohly na silnici rozdávat jídlo.

První člověk, u kterého ženy zaklepaly, byl muž s diabetem (cukrovka), neměl u sebe žádné léky. Byl neuvěřitelně vděčný, že se mu dostalo pomoci v podobě doneseného jídla a pití.

Ve druhém voze seděla rodina s dvěma malými dětmi. I oni byli velmi potěšení, když jim Wilda a Kia přišly na pomoc s občerstvením. V jiném autě začala žena plakat, když viděla, že přichází pomoc s jídlem a pitím.

Řidiči byli připraveni, že za jídlo a pití zaplatí, ale nakonec byli šokováni, když jim ženy řekly, že vše je zdarma. Wilda prohlásila, že má příjemný pocit, že jim mohla pomoct.

Toto nebylo jediné místo, kde byla kalamita, v celém regionu se lidé snažili pomáhat. Díky sociálním médiím se zprávy šířily rychle. Lidé nabízeli deky, spací pytle, kávu.

Zdroj : TZ, dn.se, sverigesradio.se, svt.se

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close